Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google podmieni wyszukiwanie głosowe w Chrome na Androida

Asystent Google wkrótce zagości w Chrome na urządzeniach z systemem Android. Zastąpi tam dotychczasowe wyszukiwanie głosowe. Zobaczmy, jak to wygląda.

Asystent Google gości w coraz większej liczbie urządzeń. Teraz dowiadujemy się, że firma ma plany związane z integracją tej funkcji z przeglądarką Chrome na urządzenia z systemem Android. Zastąpi ona tam dotychczasowe wyszukiwanie głosowe. Zobaczmy sobie, jak to dokładnie ma wyglądać.

Asystent Google i jego rozpoznawalna animacja widoczna jest na pierwszej z poniższych animacji Chrome’a na Androida. Kolejna prezentuje (dla porównania) dotychczasowe wyszukiwanie głosowe. Nowsza funkcja przejmie jej opcje. Co ciekawe, prace nad tym trwają już od kilkunastu miesięcy, bo stosowna flaga została dodana już w styczniu tego roku, ale nie działała.

asystent Google Chrome Android wyszukiwanie głosowe asystent Google Chrome Android wyszukiwanie głosowe

Asystent Google w Chrome na urządzenia z systemem Android u nielicznych

Funkcję można już rzeczywiście włączyć stosowną flagą. Jest to możliwe z użyciem chrome://flags/#omnibox-assistant-voice-searh, której wartość trzeba ustawić na Enabled. Można ją aktywować nawet w aktualnym i stabilnym chromie 87. Jednak wygląda na to, że dochodzi też dodatkowy czynnik. Tym jest aktywacja po stronie serwerów Google. Asystent pojawia się tylko w takiej postaci na nowej karcie.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij