Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google zostanie lepiej zintegrowany z Chrome na Androida

Asystent Google zostanie lepiej zintegrowany z przeglądarką Chrome na Androida i w ten sposób zastąpi starsze wyszukiwanie głosowe. Ujawniają nam to dwa nowe commity w Chromium Gerrit. Jeden z nich opisuje flagę dla Chrome’a, która włączy taką funkcję dla Asystenta Google. Nowego rozwiązania prędko nie zobaczymy.

Asystent Google wkrótce dostanie nowe funkcje, które zapowiedziano w trakcie targów CES 2020. Okazuje się też, że zapewni też lepszą integrację z przeglądarką Chrome na Androida i ma z czasem zastąpić dostępne obecnie wyszukiwanie głosowe. Obecnie aktywuje się je specjalnym przyciskiem. Czego dokładnie mamy się spodziewać?

W Chromium Gerrit dostrzeżono dwa nowe commity. Pierwszy sugeruje, że Chrome na Androida straci dotychczasowe wyszukiwanie głosowe i zastąpi je Asystent Google, gdy taka funkcja jest używana z poziomu paska adresu. Natomiast drugi opisuje flagę, która to aktywuje. To oznacza, że rozwiązanie początkowo będzie znajdować się w fazie eksperymentalnej.

Asystent Google Chrome na Androida integracja wyszukiwanie głosowe

Asystent Google podmieni wyszukiwanie głosowe w Chrome na Androida później w tym roku

Taka funkcja jednak prędko się nie pojawi. Na razie znajduje się ona na wczesnym etapie planowania. Taka integracja Asystenta Google z Chrome na Androida powinna zostać wprowadzona w okolicy wydania z numerkiem 85. To oznacza, że powinniśmy się jej spodziewać dopiero w drugiej połowie 2020 roku. Wcześniej jednak będzie ją zapewne można wypróbować w poglądowych wydaniach aplikacji. Początkowo najpewniej będzie to możliwe poprzez wspomnianą flagę w sekcji z eksperymentami. Warto dodać, że w Chromie na modelach Pixel 4 nowy Asystent Google jakiś czas temu dostał specjalne komendy.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij