Udostępnij
Tweetnij

Gmail dostaje nowe ustawienia. Jest większa kontrola nad danymi

Gmail otrzymuje nowe ustawienia. W ten sposób pojawia się większa kontrola nad danymi. Te nowe opcje polepszą prywatność użytkowników poczty Gmail.

Gmail otrzymuje opcje, które pozwolą na zwiększenie prywatności. To nowe ustawienia, których celem jest lepsza kontrola nad danymi. Google poinformowało o nich na oficjalnym blogu. Zobaczmy, co takiego się pojawia. Nowości te są rozbudową tego, co firma robi w ostatnim czasie w zakresie danych użytkowników własnych usług.

Nowe ustawienia, które dostał Gmail, są dwa. Pierwszą jest możliwość wyłączenia inteligentnych funkcji w poczcie, czacie oraz Meet w celu ochrony danych, które to wykorzystywane są przez te opcje do prawidłowego działania. Druga opcja pozwala dezaktywować personalizację inny usług Google z użyciem informacji pochodzących z czatu, Meet oraz poczty.

aplikacja Gmail nowe ustawienia kontrola nad danymi

Nowe ustawienia poczty Gmail to lepsza kontrola danych, ale nie wszystko będzie działać

Wspomniane nowe ustawienia, które Google przygotowało dla poczty Gmail, rzeczywiście zwiększają prywatność i ochronę danych. Jednak trzeba mieć na uwadze, że ich zmiana może spowodować, że pewne inteligentne funkcje przestaną po prostu działać. W przypadku innych funkcjonalność może być ograniczona.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij