Udostępnij
Tweetnij

SmartThings Find, czyli jak znaleźć zgubiony smartfon Samsung Galaxy

SmartThings Find to nowa funkcja znanej aplikacji. Pomoże ona znaleźć zgubiony smartfon Samsung Galaxy i inny sprzęt. Jak to zrobić? W bardzo prosty sposób.

SmartThings Find to funkcja, którą zapowiedziano już jakiś czas temu. Dzięki nie można znaleźć zgubiony smartfon Samsung Galaxy lub inne urządzenia. Rozwiązanie bazuje na różnych technologiach i działa też, jak zagubiony sprzęt nie ma połączenia z siecią Wi-Fi lub komórkową. Zobaczmy sobie, jak to dokładnie funkcjonuje.

aplikacja SmartThings Find jak znaleźć zgubiony smartfon Samsung Galaxy odnaleźć

Samsung w SmartThings Find wykorzystał technologie technologię Bluetooth Low Energy i ultraszerokopasmową. Dzięki temu jest możliwe lokalizowanie zgubionych urządzeń w zasadzie wszędzie. Po zlokalizowaniu zguby można rozpocząć wyszukiwanie wspierane przez AR. Poniżej wideo prezentujące funkcję w akcji.

SmartThings Find pomoże znaleźć nie tylko zgubiony smartfon Samsung Galaxy

SmartThings Find pozwoli znaleźć nie tylko smartfony. Samsung dodał też obsługę dla smartwatchy z serii Galaxy Watch oraz własnych tabletów. Aplikacja poradzi sobie też ze znalezieniem pojedynczych słuchawek Buds. Jest to ciekawa alternatywa dla znajdowania telefonów od Google. Jednak pamiętajmy, że tutaj będzie działać tylko z urządzeniami koreańskiej marki. Z pozostałymi już niestety nie.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij