Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google pobrany 100 mln razy z Google Play. Jak to możliwe?

Asystent Google to funkcja zintegrowana na smartfonach z systemem Android. Jest dostarczana wraz z usługami GMS. Co jednak ciekawe, Asystent doczekał się ponad 100 mln pobrań z Google Play. Jak to możliwe i co w sklepie robi osobna aplikacja tej funkcji? Jest to po prostu skrót, który umieszczany jest jako ikonka.

Asystent Google to funkcja, którą doskonale znamy z telefonów z systemem Android. W celu uzyskania dostępu nie trzeba instalować żadnej dodatkowej aplikacji. Narzędzie jest zintegrowane z oprogramowaniem smartfonów. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku iOS, ale to zrozumiałe. Tymczasem w Google Play dostrzeżono aż 100 mln pobrań tego programu.

Tak, Asystent ma dedykowaną aplikację, która znajduje się w Sklepie Play. W rzeczywistości jest to tylko skrót, który po pobraniu trafia na ekran domowy smartfona. Tak jest domyślnie w przypadku wybranych Nokii, które również dystrybuowane są z tą z aplikacją. Jak więc jest możliwe, aby to oprogramowanie przekroczyło barierę 100 mln ściągnięć? Można to wytłumaczyć.

Asystent Google aplikacja w Sklep Google Play

Asystent Google aplikacja w Sklep Google Play 100 mln

Asystent Google z mnóstwem pobrań w Google Play to pewnie wynik niewiedzy

Możemy się domyślać, że tak duży sukces Asystent w postaci aplikacji zawdzięcza niewiedzy wielu użytkowników smartfonów z Androidem. Nie każdy pewnie wie, że jest to zintegrowana funkcja i dlatego szukano jej w Sklepie Play. To spowodowało tak duże nabicie licznika ściągnięć. Jeśli chcecie też sobie to pobrać, to link znajdziecie pod poniższym przyciskiem.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Facebooka

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij