Udostępnij
Tweetnij

Google Maps z nową sekcją, która zastępuje dojazdy

Google Maps dostanie nową kartę o nazwie Idź, która zastąpi dotychczasową Dojazd. Na razie prowadzony jest program pilotażowy, który obejmuje takie zmiany. W tej nowej pojawią się więc dojazdy oraz inne informacje powiązane z tranzytem. Pojawia się także sekcje miejsca docelowe. Rzućmy sobie na to okiem.

Google Maps doczekało się ostatnio odświeżenia i została udostępniona nowa aplikacja na smartfony. Teraz dostrzeżono, że trwają testy nowej sekcji o nazwie Go (Idź), która zastępuje dotychczasowe dojazdy. Nie jest jeszcze ogólnodostępna, ale zaczyna ją widzieć coraz więcej użytkowników. Pojawia się po aktualizacji do wydania z numerkiem 10.35.2.

Nowość widzicie na poniższych zrzutach ekranowych. Widać, że przycisk Idź pojawia się w miejscu wcześniejszego Dojazd. Ma postać samochodu i pociągu. Dojazdy, a dokładniej funkcje z nim powiązane pozostają, ale pojawia się druga sekcja i są to miejsca docelowe. Dodano także opcje z zakresu transportu publicznego, ale te nie są widoczne u wszystkich użytkowników. Prawdopodobnie wynika to z lokalizacji.

Mapy Google Maps karta Idź Go dojazdy

Karta Idź z Google Maps coraz szerzej dostępna

Wygląda na to, że zmiany włączane są po stronie serwerów Google. Mapy zaczynają jednak dostawać taką nowość u coraz większej ilości użytkowników. Możliwe, że wkrótce rozpocznie się globalny rollout i karta Idź pojawi się u wszystkich.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij