Udostępnij
Tweetnij

Nowe Google Maps na Androida szeroko dostępne

Nowe Google Maps ogłoszono niedawno i niedługo po tym zaczęto je udostępniać na smartfony z systemem Android i iOS. W przypadku pierwszej platformy zapewniono już szeroką dostępności. Jeśli nowe Mapy Google nie pojawiły się u was wcześniej, to już powinny być. Po prostu sprawdźcie na własnym urządzeniu, czy już są.

Nowe Google Maps zapowiedziano z okazji 15-lecia popularnej usługi. Niedługo po ogłoszeniu zaczęto udostępniać odświeżoną aplikację na urządzenia z systemami Android oraz iOS. W przypadku tego drugiego program w zasadzie pojawił się u wszystkich od razu. Inaczej sytuacja wyglądała w przypadku zielonego robota.

Nowe Google Maps na urządzenia z systemem Android udostępniane były etapami. Co zresztą nie jest nowością w przypadku tej platformy. Teraz odświeżona aplikacja powinna już być dostępna u wszystkich użytkowników. Jeśli jeszcze jej nie widzicie u siebie (głównie za sprawą nowej ikonki), to udajcie się do Sklepu Play. Aktualizacja powinna już tam czekać.

Nowe Google Maps Mapy Android

Nowe Google Maps na Androida i iOS to szereg pozytywnych zmian

Na pierwszy rzut oka w aplikacji rzuca się odświeżona ikonka. Ta akurat nie wszystkim się podoba. Jednak nowe Google Maps to więcej zmian i te są na plus. Głównie poprzez scentralizowanie potrzebnych funkcji na dolnym pasku okna programu. Pojawiła się zakładka Zapisane i dostęp do wielu opcji, które wcześniej znajdowały się w szufladzie aplikacji, został po prostu ułatwiony.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij