Udostępnij
Tweetnij

Google Play dostaje przełącznik kont z Material Theme. Jest też nowy splash screen

Google Play dostał niedawno nowy widok oparty na Material Theme. Teraz zaczyna pojawiać się przełącznik kont oraz nowy splash screen. Wygląda to jak w innych aplikacjach Google. Sklep Play dostaje nowy przełącznik kont na polu wyszukiwania. Jego dotknięcie wyświetla szczegóły profilu oraz standardowe skróty.

Google Play miał dostać nowy przełącznik kont oparty na Material Theme, o czym wspominaliśmy wam już w październiku. Doszukano się go w aplikacji z numerem 17.0.11. Teraz taka nowość jest udostępniana, bo zaczyna dostrzegać ją coraz więcej użytkowników smartfonów z systemem Android. Ponadto pojawia się nowy splash screen.

Nowy przełącznik kont w Google Play pojawia się w tym miejscu, co w innych aplikacjach firmy. Można go znaleźć na polu wyszukiwania i jest on umieszczony po prawej stronie na górze. Dotknięcie powoduje wyświetlenie informacji o profilu, jak i też standardowych opcji dla zarządzania kontem. Oczywiście, jeśli używamy więcej konto, to tutaj się pomiędzy nimi przełączymy.

Sklep Google Play przełącznik kont Material Theme nowy splash screen

Pojawia się również nowy splash screen, czyli ekran powitalny. Będzie on widoczny po pierwszym uruchomieniu aplikacji. Wtedy wyświetli się logo Google Play na jasnym lub ciemny ekranie. Nowości są już wdrażane, ale na pewno nie są dostępne u wszystkich.

Google Play i nowy przełącznik kont z Material Theme i splash screen nie u wszystkich

Google rozpoczęło wdrażać wspomniane nowości w Sklepie Play w ciągu ostatnich dni, bo wtedy zaczęły być szerzej widoczne. Jednak ciągle nie występują u wszystkich użytkowników. To oznacza, że pewnie rozpoczęto rollout, który potrwa jakiś czas. Nie wiadomo jednak, ile poczekamy na moment, aż zmiany te zostaną wprowadzone u każdego.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij