Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google dostaje dark mode. Tym razem pewnie na dobre

Asystent Google to już kolejna aplikacja, która otrzymuje natywny dark mode z systemu Android 10. Tym razem jego wdrażanie nie powinno zostać przerwane. Ciemny motyw można włączyć w bardzo prosty sposób. Asystent otrzymuje wspomniany dark mode wraz z całą aplikacją Google, która przybiera ciemne odcienie.

Asystent Google również miał wspierać dark mode z systemu Android 10, choć na premierę oprogramowania się nie wyrobiono. Po tym, jak funkcja zaczęła pojawiać się w Gmailu, a ostatnio także w Sklepie Play, nadszedł czas na główną aplikację. Ona również dostaje ciemny motyw i wiemy, jak go włączyć. Zobaczmy to sobie na zrzutach ekranowych.

Asystent otrzymuje dark mode wraz z całą aplikacją Google, która będzie obsługiwać ciemny motyw. Funkcja jest wdrażana, ale nie mają do niej dostępu wszyscy użytkownicy, a wybrani. Wygląda więc na to, że odbywa się jakiś rollout, ale nie wiadomo, na jak dużą skalę. O nowości raportują użytkownicy serwisu Reddit, którzy to też chętnie dzielą się zrzutami ekranowymi. Część z nich możecie zobaczyć sobie poniżej.

Asystent Google App dark mode tryb ciemny motyw jak włączyć w Android
fot.: Reddit/hold94en

Jak włączyć dark mode w aplikacji Asystent Google?

Chcąc aktywować dark mode należy udać się do ustawień aplikacji Google, a potem ogólnych i odnaleźć sekcję z motywem. Tam do wyboru jest jasny lub ciemny motyw. Można też wybrać opcję dostosowującą wybór automatycznie na podstawie funkcji oszczędzania energii baterii. To powoduje, że Asystent dostosowuje się pod wybór użytkownika. Na razie nie wiadomo, kiedy taka nowość pojawi się u wszystkich użytkowników Androida. Możliwe, że trochę to potrwa.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Reddit

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij