Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play też dostaje dark mode. Google wprowadza go w Androidzie 10

Sklep Play to kolejna aplikacja, która dostaje wsparcie dla dark mode z systemu Android 10. Google już go włącza i ciemny motyw zaczyna pojawiać się u pierwszych użytkowników. Nastąpiło to niedługo po tym, jak Sklep Play dostał nowy widok oparty na Material Theme. Niestety, dark mode nie jest jeszcze ogólnodostępny.

Sklep Play niedawno doczekał się dużej zmiany w interfejsie, który Google oparło na Material Theme. Dopiero co wam wspominaliśmy, że dark mode zaczyna pojawiać się w Gmailu. Teraz wybrani użytkownicy smartfonów z systemem Android 10 dostrzegają ciemny motyw również w aplikacji, skąd pobieramy na co dzień programy i gry.

Tak, Sklep Play również otrzymuje wsparcie dla systemowego trybu dark mode z Androida 10. Nie jest on jednak ogólnodostępny. Zmiany na razie pojawiają się u nielicznych użytkowników. To oznacza, że Google wprowadza ciemny motyw po stronie własnych serwerów. Na razie wygląda to bardziej na test niż zwykły rollout funkcji.

Google Sklep Play z dark mode ciemny motyw Android 10 jak włączyć aktywować
fot.: XDA-Developers
Google Sklep Play z dark mode ciemny motyw Android 10 jak włączyć aktywować
fot.: XDA-Developers

Sklep Play z dark mode wkrótce u wszystkich użytkowników Androida 10

Co nie zmienia faktu, że Sklep Play dostanie ciemny motyw niedługo u wszystkich użytkowników. Warto dodać, że dark mode w tej aplikacji również zależny jest od wyboru trybu przez użytkownika. Jeśli w Androidzie 10 zostanie on aktywowany, to pojawi się także w aplikacji.

Dark mode w został przyuważony przez jednego z użytkowników Pixela 2 XL. Urządzenie ma zainstalowany system Android 10 i włączony systemowy ciemny motyw. Sam Sklep Play to aplikacja oznaczona numerkiem 16.6.25. Jednak sam numer wersji to za mało, aby zobaczyć nową funkcję.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij