Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play w wersji web dostanie nowy interfejs instalacji. Google już testuje

Sklep Play otrzymał ostatnio widok oparty na Material Theme. Teraz Google przymierza się do wprowadzenia pewnych zmian w wersji web. Tam ma pojawić się nowy interfejs instalacji aplikacji. Zostaną wprowadzone pewne modyfikacje i dzięki temu webowy Sklep Play ma ułatwić instalowanie aplikacji na urządzeniach z Androidem.

Sklep Play oparty na Material Theme został już udostępniony. Jeśli jeszcze go nie widzicie, to jest to kwestia najbliższych dni. Teraz Google prowadzi pewne testy w webowej wersji. To tam pojawia się nowy interfejs instalacji aplikacji i ma to ułatwić instalowanie aplikacji na urządzeniach z systemem Android z poziomu przeglądarki internetowej na desktopach. Jak to dokładnie działa?

Nowy interfejs instalacji widzicie na załączonych zrzutach ekranowych. Jak nietrudno zauważyć, Sklep Play w wersji web najpierw pyta o urządzenie, gdzie ma zainstalować aplikacje. Na liście jest ich znacznie więcej, bo wcześniej były tylko trzy (lub około trzech) i resztę trzeba było przewijać. Dopiero potem poprosi o zalogowanie. Jest to więc jakby odwrócenie akcji dostępnych obecnie. Sklep Play nowy interfejs instalacji aplikacji web Google Android Sklep Play nowy interfejs instalacji aplikacji web Google Android

 

Sklep Play z nowym interfejsem instalacji u nielicznych

Na razie jest to test typu A/B, który Google prowadzi po stronie własnych serwerów. Dostęp do zmian mają nieliczni, ale być może znajdujecie się wśród nich. Na razie nie wiadomo, kiedy Sklep Play otrzyma takie zmiany na stałe. Pewnie nie nastąpi to na dniach, a najwcześniej za kilka miesięcy.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij