Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 76 oszczędzi energię baterii smartfonów

Google Chrome 76 obecnie znajduje się na etapie wersji beta. W tym wydaniu przeglądarki pojawi się funkcja, która przełoży się na oszczędzanie energii baterii smartfonów. To lazy loading dla grafik. W ten sposób Google Chrome 76 nie będzie marnować zasobów na wczytywanie grafik, których nie widać na ekranie telefonu.

Google Chrome 76 beta został udostępniony kilka dni temu. Wiemy już, że w tym wydaniu przeglądarki będzie można łatwiej obchodzić paywalle. Nowości jest jednak więcej i jedną z nich jest lazy loading dla grafik. Wprowadzenie tego rozwiązania powinno skutecznie przełożyć się na oszczędzanie energii baterii smartfonów. Na czym polega działanie tej funkcji?

Google Chrome 76 będzie zużywać zasoby tylko na wczytywanie tych grafik na stronach internetowych, które widoczne są na ekranie smartfona. Jeśli jest ich więcej, ale nie mieszczą się na wyświetlaczu, to po prostu nie będą pobierane. W ten sposób można zaoszczędzić zasoby, jak zużycie danych internetowych czy właśnie procesor. W konsekwencji popularna przeglądarka internetowa powinna skuteczniej oszczędzać energię baterii.

Google Chrome 76 beta Android lazy loading oszczędzanie energii co nowego

Google Chrome 76 zawiera także inne nowości

Ciekawą nowością z Google Chrome 76 jest także uniemożliwienie stronom otwierania wielu okien na pełnym ekranie. Następnie mamy możliwość kopiowania z/do schowka obrazów w aplikacjach webowych. Oczywiście, gdy dostaną na to odpowiednie pozwolenie. Pomniejszych nowości jest jeszcze więcej.

Google Chrome 76 obecnie znajduje się w kanale beta. Pozostanie tu przez kilka tygodni, ale już w lipcu zostanie udostępniony w stabilnej wersji. Wtedy z wprowadzonych w tej wersji przeglądarki nowości korzystają wszyscy użytkownicy aplikacji.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij