Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze nowe aplikacje na Androida [kwiecień 2019]

Najlepsze nowe aplikacje na urządzenia z systemem Android to stały punkt publikacji w naszym serwisie. Za nami kwiecień, a więc przyglądamy się najciekawszym nowościom, które przyniósł Sklep Play. Wśród najlepszych nowych aplikacji na Androida są Atmosphere Weather, Transkrypcje na żywo i Spark, a to dopiero początek listy.

Miesiąc żartów i przygotowań do matury za nami, a co za tym idzie, czas podsumować kwiecień i wydane w jego trakcie aplikacje dla systemu Android. Wśród nowości odnajdziecie m.in.: Firefox Lockbox, Spark czy Endel, a to dopiero początek tej ciekawej listy! Sprawdźcie sami. Oto najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia 2019 roku.

Transkrypcja na żywo

Transkrypcja na żywo

Transkrypcja na żywo to nowa pozycja reprezentująca aplikacje z kategorii ułatwień dostępu. To narzędzie opracowane przez Google powstało z myślą o osobach niesłyszących i niedosłyszących. Program wykorzystuje uczenie maszynowe oraz mechanizmy automatycznego rozpoznawania mowy w czasie rzeczywistym w celu tworzenia zapisu wypowiadanej mowy, który można m.in. tłumaczyć na inne języki. Największym atutem rozwiązania, zdaniem Google, jest obsługa dynamicznej transkrypcji w ponad 70 językach i dialektach. Transkrypcja na żywo posiada mechanizm płynnego korzystania z dwujęzycznej obsługi języków, co przekłada się na szybkie i wygodne przełączanie się pomiędzy nimi. Co ważne, jakość transkrypcji jest w dużym stopniu uzależniona od jakości dźwięku zarejestrowanego przez mikrofon, co przekłada się na obsługę zewnętrznych mikrofonów z zestawów słuchawkowych oraz urządzenia USB. Ciekawą funkcją Transkrypcji na żywo jest wbudowany wskaźnik głośności rejestrowanej mowy i szumu otoczenia, pokazujący wizualnie jakość nagrywanego materiału. Aplikacja jest dostępna za darmo dla użytkowników systemu Android w wersji co najmniej 5.0.

Atmosphere Weather

Atmosphere Weather

Atmosphere Weather to aplikacja pogodowa dla urządzeń z systemem Android. Jej głównym atutem jest minimalistyczny interfejs graficzny opierający się na tarczy zegara, pokazujący nadchodzące zmiany warunków atmosferycznych w formie m.in. zmieniających się kolorów nieba. To, co odróżnia inne aplikacje pogodowe od Atmosphere Weather to unikatowe podejście do prezentowania pogody. Ta reprezentowana jest tu przez zestaw symboli i kolorów, łatwych do przyswojenia przez niezaawansowanego użytkownika. Po dwutygodniowym okresie próbnym użytkownik może dokonać wyboru pomiędzy przystępną cenowo roczną subskrypcją aplikacji lub jej darmową wersją zawierającą wbudowane reklamy. Wśród ciekawych i praktycznych funkcji aplikacji odnaleźć można mapę prezentującą nadchodzące zmiany w wybranym przez nas obszarze. Aplikacja Atmosphere Weather została wyposażona także w mechanizm ostrzeżeń pogodowych, pozwalających uniknąć m.in. deszczu lub silnych wiatrów.

NEOLINE LiveWallpaper

NEOLINE LiveWallpaper

NEOLINE LiveWallpaper to aplikacja dostarczająca użytkownikowi trójwymiarową, animowaną tapetę. Wyglądem imituje ona połączenia neuronowe znajdujące się w urządzeniach, posiadając przy tym wiele wariacji i sposobów wyświetlania wizualizacji graficznych. Tapeta ta posiada wbudowany mechanizm oszczędzania baterii, uzależniony od barwy tła. Zdaniem jej twórcy została ona stworzona przede wszystkim z myślą o urządzeniach wyposażonych w wyświetlacze OLED – zarówno smartfonach, jak i tabletach. Aplikacja NEOLINE LiveWallpaper jest dostępna za darmo. Jej twórca umieścił w niej liczne opcje mikro-płatności, wpływające na wiele czynników wewnątrz samej aplikacji. Do poprawnego działania pozycja ta wymaga Androida w wersji co najmniej 4.4 Kit Kat. Darmowa wersja aplikacji jest ograniczona do jednego koloru wyświetlanych wizualizacji.

Endel

Endel

Endel reprezentuje aplikacje służące do ułatwiania zasypiania wśród użytkowników systemu Android. Program wykorzystuje do swojego działania kojące efekty dźwiękowe oparte na algorytmach, neutralizując dźwięki wokół śpiącego użytkownika. Podpierają się one na wielu czynnikach, takich jak lokalizacja, strefa czasowa, pogoda i jego tętno. Endel został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o użytkownikach chorych na bezsenność. Zdaniem twórców aplikacji, pomaga ona z redukcją stresu, wzrostem produktywności, odprężeniem i spokojnym snem. Z racji tego, że priorytetem twórców jest stworzenie narzędzia uspokajającego użytkownika, wszystkie tryby znajdujące się w Endel działają offline, a co za tym idzie, działają niezależnie od dostępu do sieci komórkowej lub Wi-Fi. Program wyposażony został w minimalistyczny interfejs graficzny.

Lightbeam

Lightbeam

Lightbeam to aplikacja służąca do dzielenia się ekranem na urządzeniach z systemem Android. Pozycja ta jest skierowana do użytkowników lubiących spędzać czas w grupie bliskich znajomych, udostępniając im ekran swojego urządzenia podczas m.in. oglądania filmu czy przeglądania serwisów randkowych. Lightbeam jest promowany przez swoich twórców jako aplikacja do zdalnego rozwiązywania problemów ze smartfonami i tabletami, co wykorzystać można m.in. pomagając na odległość rodzinie czy współpracownikom. Ta darmowa aplikacja dla Androida do poprawnego działania wymaga systemu operacyjnego w wersji 5.0 lub nowszej. Lightbeam to jedna z pierwszych pozycji tego typu, pozwalająca na wspólne przesyłanie i komentowanie obrazu przy pomocy sieci. O tej aplikacji było głośno m.in. w amerykańskiej telewizji, ponieważ łączy ze sobą popularność usług strumieniowania obrazu (np. Twitch) z potencjałem praktycznego wykorzystania jej funkcji.

Spark

Spark

Spark reprezentuje aplikacje służące do wysyłania poczty elektronicznej. Program ten zyskał gigantyczną popularność wśród użytkowników systemu iOS oraz macOS, zapewniając wygodne narzędzia do organizacji i kolejkowania wysyłki poczty elektronicznej. Wydanie na Androida powiązane jest bezpośrednio z wyłączeniem przez Google usługi Inbox by Google, cieszącej się dużą popularnością wśród użytkowników smartfonów z tym systemem operacyjnym. Spark jest dostępny za darmo, oferując pełne wsparcie ze wszystkimi funkcjami udostępnionymi w wariancie dedykowanym iOS oraz macOS-owi. Wśród najważniejszych zalet Sparka odnaleźć można m.in. nowatorski system powiadomień, informujący użytkownika jedynie o potencjalnie najważniejszych wiadomościach, których priorytet ustawimy m.in. przy pomocy specjalnie przygotowanych grup lub flag. Najciekawszą funkcją zdaje się anulowanie wysyłania wiadomości, a także przypinania potencjalnie najważniejszych wiadomości bezpośrednio w skrzynce odbiorczej.

Firefox Lockbox

Firefox Lockbox

Firefox Lockbox to nowa aplikacja mobilna dla systemu Android opracowana przez Fundację Mozilli. Program ten jest niczym innym, jak sejfem na hasła zapisane m.in. w komputerowej przeglądarce Firefox. Program miał pierwotnie premierę na platformie iOS, pozwalając użytkownikowi na wgląd do jego bazy danych. Firefox Lockbox czerpie bazę danych z konta Mozilla Sync, przetrzymując je w formie zaszyfrowanych plików. Należy pamiętać, że program ten jest biblioteką dla danych logowania, nie generatorem haseł, toteż jego funkcjonalność jest znacznie uproszczona. Aplikacje do przetrzymywania haseł są zwykle projektami komercyjnymi, dlatego też darmowe rozwiązanie przygotowane przez Fundację Mozilli może być dla nich ciekawym suplementem. Firefox Lockbox oferuje możliwość szyfrowania lokalnie przetrzymywanych danych, a także blokowania dostępu do zasobów aplikacji przy pomocy odcisku palca lub skanu twarzy. Program ten został stworzony dla wąskiego grona użytkowników użytkowników przeglądarki Firefox, mających silną potrzebę dostępu do zapisanych przez siebie wcześniej danych do logowania.

Signal Streanght

Signal Streanght

Signal Streanght to specjalistyczna aplikacja służąca do badania siły zasięgu sieci komórkowej oraz Wi-Fi. Przy jej pomocy użytkownik jest w stanie sprawdzić siłę przepustowości używanego przez niego łącza, a także oszacować to, w którym miejscu w zamieszkiwanym przez niego mieszkaniu warto zamontować router dla jego jak największego pokrycia. Aplikacje tego typu charakteryzują się koniecznością dostępu do konta administratora (root), co udało się ominąć twórcy tego oprogramowania. Wśród opcji dostępnych przy pomocy tej aplikacji odnaleźć można m.in. miernik sygnału, możliwość wykonania testu szybkości łącza, skanowanie sieci Wi-Fi i sześć różnych widżetów służących do monitorowania wyżej wymienionych. Signal Streanght posiada minimalistyczny interfejs, w który nie jest przesadnie skomplikowany dziesiątkami zbędnych opcji. Co za tym idzie, z aplikacją poradzą sobie zarówno zaawansowani użytkownicy, jak i laicy.

Calculator Touch

Calculator Touch

Calculator Touch to zaawansowana aplikacja kalkulatora stworzona z myślą o urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Poza minimalistycznym interfejsem użytkownika, posiada ona wbudowany mechanizm wykrywania tekstu rysowanego na ekranie. Pozwala to ograniczyć konieczność poszukiwania specjalistycznych funkcji ukrytych w ustawieniach aplikacji, ograniczając użytkownika do rysowania symboli odpowiednich funkcji. Program powstał z myślą o zaawansowanych użytkownikach kalkulatorów naukowych, którzy dokonują ciężkich i specjalistycznych obliczeń w celu m.in. wykonywania swojej pracy. Calculator Touch to aplikacja stawiająca przede wszystkim na minimalistyczny interfejs graficzny, zachęcający do dalszego korzystania z jej zaawansowanych funkcji. Program dostępny jest za darmo, posiadając przy tym wbudowane mikro-płatności. Poza walorami estetycznymi, Calculator Touch posiada liczne praktyczne gesty, m.in. przenoszenia wyników do historii.

Complete Music Reading Trainer

Complete Music Reading Trainer

Complete Music Reading Trainer to aplikacja edukacyjna, której głównym założeniem jest nauka czytania nut. Według jej twórców, ukończenie kursu pozwoli opanować sztukę rozpoznawania znaków na pięciolinii, co może przydać się zarówno podczas nauki pianina, jak i wielu innych instrumentów. Complete Music Reading Trainder obejmuje 270 progresywnych ćwiczeń obejmujących wszystkie siedem kluczy występujących w muzyce klasycznej, umieszczonych na 3 poziomach trudności przy 26 dostępnych rozdziałach do ukończenia. Treści zostały zorganizowane w taki sposób, aby można było wybrać, które poziomy lub rozdziały są istotne dla danego instrumentu i skoncentrować się tylko na nich. Niezależnie od tego, czy chodzi o grę na gitarze, fortepianie czy wiolonczeli. Tytuł został wyposażony w liczne treści zręcznościowe, a co za tym idzie, użytkownik stale zyskuje dostęp do licznych wyzwań przybliżających go do osiągnięcia założonego przez niego celu. Complete Music Reading Trainer posiada darmową wersję próbną, w której dostępny jest jedynie pierwszy, pilotażowy odcinek.

Przrczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij