Udostępnij
Tweetnij

Wiadomości Google dostaną przypomnienia dla SMS-ów

Wiadomości Google na urządzenia z systemem Android skrywają ciekawą, ukrytą funkcję. To przypomnienia dla SMS-ów. W ten sposób aplikacja jest w stanie wygenerować przypomnienie po godzinie od wybrania stosownej opcji. Nie razie nie wiadomo, kiedy taka nowość pojawi się w aplikacji Wiadomości Google na stałe.

Wiadomości Google, które niedawno zaczęły integrować się z Asystentem, skrywają jeszcze wiele ukrytych funkcji. Po prostu, prace nad nimi cały czas trwają i dlatego są wyłączone. Co jednak ciekawe, jeden z użytkowników XDA-Developers zdołał aktywować ciekawą opcję. To przypomnienia dla SMS-ów.

Nową funkcję w aplikacji Wiadomości Google znalazł użytkownik XDA-Developers ukrywający się pod nickiem Quinny899. Najpewniej wymagało to dekompilacji kodu, a więc nie da się tego ot tak po prostu włączyć. Mamy jednak zrzut ekranowy z serwisu źródłowego. Dzięki temu możemy zobaczyć sobie, jak takie przypomnienia SMS mają działąć.

Wiadomości Google na Android przypomnienia SMS

Jeśli otrzymamy SMS-a wyświetli się powiadomienie widoczne na poniższym zrzucie ekranowym. Można go oznaczyć jako przeczytanego lub udzielić odpowiedzi. Jest też trzecia opcja. Wiadomości Google zasugerują możliwość ustawienia przypomnienia, które pojawi się po godzinie.

Wiadomości Google mogą nie dostać funkcji przypomnienia dla SMS-ów

Tutaj trzeba mieć na uwadze, że jest to mocno eksperymentalna funkcja, która w rzeczywistości nie jest dostępna w aplikacji Wiadomości Google w wersji beta czy innej. Po prostu, takie coś zaszyto w kodzie aplikacji, co pozwala nam sugerować, że pewne prace w tym kierunku są prowadzone. Jednak funkcja może zostać w dowolnym czasie pogrzebana i w ogóle się nie pojawić, co warto mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij