Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 76 pozwoli łatwiej obchodzić paywalle

Google Chrome 76 to nadchodząca wersja najpopularniejszej przeglądarki, która wchodzi w fazę beta testów. Co ciekawe, pozwoli ona łatwiej obchodzić paywalle. Wiele stron korzysta z takiego rozwiązania w celu monetyzacji treści. Jednak Chrome 76 wprowadzi zmiany i strony nie będą mogły wykrywać trybu przeglądania Incognito.

Google Chrome 76 wszedł w fazę beta, po tym jak niedawno odbyła się premiera wersji z numerkiem 75. Jak dobrze wiemy, tryb Incognito pozwalał przeglądać zawartość stron mających paywalle bez uiszczania odpowiedniej subskrypcji. Taki The New York Times poradził sobie z tym jednak w lutym. Dla wydawców nadchodzą jednak kolejne trudniejsze dni.

Google Chrome 76 ma całkowicie zablokować stronom wykrywanie czy czytelnik przegląda zawartość znajdując się w trybie Incognito. To oznacza, że w ten sposób będzie można obchodzić paywalle, bo te działają tylko wtedy, gdy jest możliwy dostęp do odczytywania i zapisywania ciasteczek. Co w przypadku trybu przeglądania prywatności nie jest możliwe.

Google chrome 76 paywalle dark mode ciemny motyw dla stron przeglądarki internetowe

Google Chrome 76 z premierą za kilka tygodni

Chrome 76 to przeglądarka, której premiera odbędzie się dopiero za kilka tygodni. W tym tygodniu wskoczyła ona w fazę beta testów, co potrwa właśnie przez około 5-6 tygodni. Dopiero później zostanie udostępniona dla wszystkich. W tej wersji Google zablokuje także domyślnie Flash Playera, który jest mocno przestarzałą technologią. Kolejną nowością będą udoskonalenia obejmujące aplikacje PWA (Progressive Web Apps). Zostanie też wprowadzona obsługa dark mode dla stron internetowych. Deweloperzy w ten sposób, na podstawie preferencji użytkownika, będą mogli serwować ciemny motyw.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Chromium

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij