Udostępnij
Tweetnij

Windows 10: jak usunąć chrome.exe z ekranu blokady?

Windows 10 na ekranie blokady potrafi wyświetlać skróty do sterowania multimediami z Google Chrome. Jednak to powoduje, że ekran blokady wyświetla okienko z nazwą chrome.exe, co nie wygląda zbyt dobrze. Na szczęście, można je usunąć. W tym poradniku zobaczycie, jak pozbyć się tego elementu krok po kroku.

Jeśli pracujecie na komputerze z Windows 10 i systemowy ekran blokady wyświetla wam element o nazwie chrome.exe, to wiedzcie, że można łatwo się go pozbyć. Co prawda, poniekąd może to być użyteczne, bo w ten sposób na zablokowanym ekranie można sterować odtwarzanymi w przeglądarce multimediami. Jednak samo wykonanie modułu pozostawia wiele do życzenia. Zobaczmy więc, jak to w badzo prosty sposób można wyłączyć.

Tak pozbędziesz się chrome.exe z ekranu blokady Windows 10

1. Uruchamiamy przeglądarkę Google Chrome.

2. Na pasku adresu wpisujemy chrome://flags, co sprawi przeniesienie na stronę z eksperymentami. Tutaj należy odnaleźć ten właściwy, który odpowiada za umieszczenie na ekranie blokady wspomnianych kontrolek.

3. Szukanym eksperymentem jest Hardware Media Key Handling. Po jego znalezieniu trzeba ustawić atrybut Disabled.

Windows 10 ekran blokady jak pozbyć się elementu chrome.exe4. Potem pozostaje już tylko ponownie uruchomić przeglądarkę internetową, aby zmiany mogły zostać zapisane.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Softpedia

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij