Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google z małymi zmianami w interfejsie

Asystent Google wciąż się modyfikuje. Teraz pojawiła się kolejna aktualizacja ze strony serwera, która wprowadza kilka drobnych, ale ważnych zmian. Przesuwa ona ikony eksploracji oraz Visual Snapshot w inne miejsce. Teraz znajdują się one na dole, po lewej i prawej stronie w rogach ekranu. Są tym samym łatwiej dostępne.

Asystent Google wciąż przechodzi nowe, ciekawe zmiany i aktualizacje. Teraz znów można tu mówić o kolejnych, interesujących modyfikacjach. Jeden z użytkowników postanowił pokazać wszem i wobec testową wersję Asystenta. Można w nim zobaczyć kilka ciekawych zmian.

Ikona Visual Snapshot została przesunięta do lewego dolnego rogu. Ikona eksploracji pojawiła się za to w prawym dolnym rogu. Dzięki temu łatwiej sięgać palcem do wspomnianych ikon w przypadku, gdy jesteśmy przykładowo posiadaczami sporych rozmiarów smartfonów. Łatwiej do niej sięgnąć. W ten sposób nie musimy używać obydwu rąk, a jedynie jednej. Ikony są przy tym widoczne i nie musimy ich szukać na ekranie. To ułatwia pracę z funkcją Asystent Google.

asystent google interfejs

Asystent Google ze zmianami jedynie dla wybranych użytkowników

Wspomniane zmiany, jak widać, nie są duże. Pokazują jedynie, że firma z Mountain View jednak wsłuchuje się w potrzeby użytkowników. Nie będzie ich miał jednak aktualnie każdy. Modyfikacje pojawiają się jedynie w przypadku wybranych użytkowników. Głośno mówi się o aktualizacji po stronie serwera. Nie da się jej zatem uruchomić aktualizacją aplikacji ani plikiem APK. Trzeba będzie więc na nią jeszcze trochę poczekać. Dobrze by jednak było, gdyby modyfikacja trafiła do pełnej wersji aplikacji, bo ułatwi użytkownikom jej używanie.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij