Udostępnij
Tweetnij

Cydia na iPhone’ach z jailbreakiem nie pozwoli już dokonywać zakupów

Cydia to miejsce, którego na pewno nie trzeba przedstawiać użytkownikom iPhone’ów, którzy przeprowadzali jailbreak. Twórca alternatywy dla App Store zdecydował się jednak na zamknięcie możliwości robienia zakupów. Cydia już nie pozwoli płacić za aplikacje. Wynika to z faktu, że generowało to koszty i pojawiły się pewne problemy z bezpieczeństwem.

Cydia jest alternatywą dla Apple Store, gdzie znajduje się wiele aplikacji na iPhone’y, którego z różnych powodów nie mogły trafić do sklepu Apple. Oczywiście, to wiązało się z przeprowadzeniem jailbreaku na telefonie z iOS. Twórca serwisu Jay Freeman (aka Saurik) zdecydował się jednak zamknąć możliwość kupowania aplikacji we własnym sklepie.

Freeman wyjaśnia, że Cydia nie będzie już umożliwiała kupowania aplikacji czy gier na iPhone’y. Taka możliwość zostanie zamknięta. Spowodowane jest to m.in. kosztami związanymi z utrzymaniem usługi, jak i pewnymi problemami dotyczącymi bezpieczeństwa. Oczywiście, dotyczy to tylko nowych zakupów.

Cydia pozostanie dostępna na iPhone’y, ale jailbreak cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem

Cydia to miejsce, gdzie użytkownicy iPhone’ów po przeprowadzeniu odblokowania telefonu udawali się w pierwszej kolejności. Niestety, prawda jest taka, że jailbreak cieszy się obecnie coraz mniejszym zainteresowaniem. iOS nie jest ciągle pozbawiony wad, ale przez lata Apple wprowadziło wiele usprawnień, które sprawiły, że fanatycy łamania zabezpieczeń przestali się tym interesować. Choć zagorzałych fanów ciągle nie brakuje.

Jailbreak jednak ciągle ma społeczność skupioną w około projektu. Dziś już jednak iOS nie stawia na iPhone’ach tak wielu ograniczeń jak na początku. To właśnie wtedy ta metoda i Cydia stały się bardzo popularne.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z listopada

źródło: Engadget, fot. otwierające: William Hook, Flickr

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij