Udostępnij
Tweetnij

Unicode 12 z pełną listą propozycji emoji

Unicode 12 nie jest jeszcze gotowe i sfinalizowane. Na to będziemy musieli jeszcze poczekać. Emojipedia opublikowała jednak listę emoji, które aktualnie są propozycjami związanymi z planami na obrazki. Wszystkie muszą być jeszcze dokładnie sprawdzone. Większość z pewnością jednak trafi do ostatecznej wersji.

Unicode 12 wprowadzi powyżej 100 nowych emoji, które będą jednym obrazkiem wyrażać nasze emocje. Pełna lista propozycji pokazuje nowości między innymi dla niepełnosprawnych, ale również nowe wersje już istniejących obrazków. Na ich debiut na naszych urządzeniach dane nam będzie jeszcze trochę poczekać.

Unicode 12 kolorowe koła i kwadraty. Można też tu zauważyć kroplę krwi, brązowe serce, szczypiącą dłoń, klęczącego człowieka czy ziewającą twarz. Poza tym mamy tu również kilka opcji związanych z jedzeniem. Na liście jest też wyczekiwany przez użytkowników flaming oraz siekiera, maszynka do golenia, czy napój w kartoniku. Ze wszystkimi możecie zapoznać się w linku źródłowym.

Emoji, które się pojawią uwzględniają również propozycje dla niepełnosprawnych od Apple. Na liście jest między innymi pies przewodnik, elektryczny wózek inwalidzki czy mechaniczna proteza nogi. Jest też kilka opcji związanych ze zwierzętami, takimi jak wydra, leniwiec czy orangutan.

Unicode 12 udostępni wiele nowych emoji dopiero w przyszłym roku

Unicode zbierze opinie przed sprawdzeniem i sfinalizowaniem nowego emoji przed wydaniem w 2019 roku. Oznacza to, że nie zobaczymy ich bardzo szybko i będziemy musieli poczekać na aktualizację dość długo. Z pewnością nie pojawi się ona w tym roku, co oznacza innymi słowy, że nie zobaczymy jej wraz z premierą iOS 12 czy Android P. Te dostaną emotki, które znajdziecie tutaj.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – maj 2018

Źródło: Emojipedia

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij