Udostępnij
Tweetnij

Unicode 11 gotowe. Emoji 11 trafi do systemów iOS 12 i Android P

Unicode 11 to duża aktualizacja platformy, która zawiera także Emoji 11. To 66 nowych emotek, z czego 62 z nich będzie można zobaczyć na klawiaturze. Google wprowadzi je w systemie Android P, a Apple w iOS 12. Konsorcjum sprawujące pieczę nad Unicode zwolni Emoji 11 dokładnie 5 czerwca i od tego dnia te będą mogły być wspierane.

Unicode 11 jest już gotowe do wydania. Nastąpi to dokładnie 5 czerwca, czyli w najbliższy wtorek. Wtedy zadebiutuje także aktualizacja Emoji 11, która wprowadzi 66 nowych obrazków. Zaraz dowiecie się, jakie dokładnie będą to emotki. Za kilka dni twórcy oprogramowania będą mogli implementować. Google wdroży je z czasem do sytemu Android P, a Apple do iOS 12. Natomiast Microsoft zrobi to w Windows 10.

Android P dostanie pewnie Emoji 11 wcześniej niż iOS 12

Android P zapewne dostanie Emoji 11 trochę wcześniej niż system Apple’a. Google już w finalnej wersji Oreo zaszyło nowe emotki z poprzedniej wersji Unicode. Najpewniej podobnie zrobi w nowym Androidzie, którego premiery spodziewamy się w okolicy sierpnia. Apple ostatnimi czasy nieco później udostępniał nowe obrazki. Zrobił to wraz z aktualizacją iOS 10.2 czy iOS 11.1, czyli zawsze z jakąś aktualizacją będącą uzupełnienie do pełnej wersji systemu.

W iOS 12 zapewne będzie podobnie i dlatego Emoji 11 zostanie wprowadzone wraz z pomniejszą aktualizacją. Na przykład iOS 12.1 czy 12.2, czego trzeba być świadomym. Tymczasem zobaczmy, jakie nowe emotki wkrótce się pojawią.

Unicode 11 wprowadzi 66 nowych emoji

Unicode 11 wprowadza 66 nowych emoji. Co jednak ciekawe, tylko 62 z nich pojawi się u was na wirtualnych klawiaturach. Pozostałe to cztery tak zwane komponenty emoji, które używane są w przypadku wybranych obrazków. Są to dokładnie: czerwone włosy, kręcone włosy, białe włosy i łysina. Łącznie będzie 157 nowych emoji. Poniżej lista tych 62 zupełnie nowych.

Unicode 11 Emoji 11 iOS 12 Android P

źródło: Emojipedia

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij