Udostępnij
Tweetnij

Apple proponuje nowe emoji związane z niepełnosprawnymi. W iOS 12 ich nie będzie

Apple bardzo dba o swoich klientów, tych pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Firma z Cupertino zauważyła, że to właśnie grupa niepełnosprawnych użytkowników nie ma swoich emoji, którymi mogłaby się posługiwać. Gigant postanowił więc przedstawić kilkanaście takich obrazków konsorcjum Unicode. Nie pojawią się one jednak w iOS 12.

Apple bardzo stara się, aby ich urządzenia były odpowiednie dla wszystkich użytkowników. Tym razem celują w niepełnosprawnych. Ci bowiem nie mają swoich emoji. Gigant z Cupertiono postanowił to zmienić proponując nowe obrazki. Nie pojawią się jednak one w iOS 12, które zobaczymy na WWDC 2018.

Apple zaproponowało zestaw nowych emoji reprezentujących osoby z wadami wzroku, słuchu i układu ruchu. W zestawie znajdują się emotikony psów przewodników, osoby z laskami, osoby pokazujące z pomocą języka migowego słowo „głuchy”, ucho z aparatem słuchowym, osoby na wózkach inwalidzkich i kończyny protetyczne.

apple emoji unicode niepełnosprawni ios 12

Nie chcemy, by była to wyczerpująca lista wszystkich możliwych wizerunków niepełnosprawności, ale zapewnienie początkowego punktu dla większej reprezentacji różnorodności w świecie emoji – zapewniało Apple w swojej propozycji do konsorcjum Unicode.

Apple nie wprowadzi tych emoji do iOS 12, bo ta lista jest już zatwierdzona

Apple twierdzi, że współpracowało z American Council of the Blind, The Cerebral Palsy Foundation oraz National Association of the Deaf, aby stworzyć 13 proponowanych dodatków. Zostały one, jak twierdzi Buzzfeed, zaprezentowane konsorcjum Unicode. Oznacza to, że będę one musiały przejść weryfikację i zostać zatwierdzone, dopiero trafią do takich systemów jak Android czy iOS. Nie spodziewajcie się jednak, że wszystkie wspomniane emoji zobaczycie w iOS 12. Tam trafią jedynie te obrazki, które wcześniej zostały już zatwierdzone. Jest ich łącznie 157. Możecie je zobaczyć pod tym adresem.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Źródło: BuzzFeed

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij