Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze aplikacje na Androida [maj 2018]

Maj za nami, a wakacje rozpoczęły się na całego! Z tego powodu wybraliśmy dla was najlepsze aplikacje dla urządzeń z systemem Android opublikowane lub znacznie aktualizowane ostatnio w sklepie Play. Wśród nich znajdziemy m.in.: Wiadomości Google’a, Steam Link oraz przeglądarkę Opera Touch.

Najlepsze aplikacje na urządzenia z systemem Android jest stałym cyklem artykułów, które znajdziecie u nas co miesiąc. Za nami kwiecień, a więc wybraliśmy dwa najlepsze aplikacje na Androida, które pojawiły się w Sklepie Play w ostatnich tygodniach. Zobaczmy, co nam przyniósł zeszły miesiąc.

Wiadomości Google

Wiadomości Google najlepsze aplikacje Android maj 2018

Wiadomości Google to odświeżona wersja programu do wyświetlania informacji z całego świata. Wraz z majową aktualizacją do wersji 5.0.0 zmieniono wygląd interfejsu graficznego, stawiając w większym stopniu na wpływ sztucznej inteligencji na aplikacje Google. W omawianej aplikacje automatycznie dostarczane są nam tematy, co jest alternatywą dla dotychczasowego manualnego ich wyboru. W tym momencie Wiadomości Google biorąc pod uwagę dane o nas na serwerach Google, starają się dostarczać nam treści, które ich zdaniem są najbliższe naszym preferencjom. Dzieje się to w sposób zaskakująco dobry, przez co można przy ich pomocy spokojnie zastąpić czytnik RSS, jeśli nie obserwujemy tam dużej ilości zagranicznych źródeł.

Steam Link

Steam Link najlepsze aplikacje Android maj 2018

Steam Link uosabia aplikacje do streamowania gier bezpośrednio na urządzenia z Androidem. Skupiając się na platformie Steam, bez większych problemów jesteśmy w stanie podłączyć do naszych smartfonów oraz tabletów bezprzewodowy kontroler, aby następnie logując się do platformy Steam, zacząć przesyłać obraz gry z uruchomionego w zasięgu aktywnej sieci Wi-Fi komputera. Co ciekawe rozwiązanie to działa również ze sprzętem wyposażonym w system Android TV, co przekłada się bezpośrednio na możliwość przesyłania gier do popularnych podstawek pod telewizory oraz urządzenia typu Smart TV. Do poprawnego działania Steam Linka zaleca się używanie sieci 5Ghz oraz, jeśli to możliwe, kontrolerów przewodowych.

CamToPlan

CamtoPlan najlepsze aplikacje Android maj 2018

CamToPlan to program służący do tworzenia planu pomieszczeń. Wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości, pozwala nam on oznaczać wszystkie krawędzie ścian oraz powierzchni, które nas interesują, aby następnie wyeksportować gotowy plik w formie graficznej. Ten możemy wykorzystać podczas prac remontowych czy przy planowaniu wymiany mebli, ponieważ dzięki wbudowanym narzędziom mamy możliwość obliczania długości ścian i temu podobnych. Aplikacje takie jak CamToPlan są produktami typowo niszowymi, a co za tym idzie, dedykowane są przede wszystkim różnego rodzaju specjalistom budowlanym.

Material Gallery

Material Gallery najlepsze aplikacje Android maj 2018

Material Gallery reprezentuje aplikacje stworzone z myślą o pracy zespołowej. Nie skupia się ona jednak na stworzeniu czatu pomiędzy pracownikami, jak miejsce ma to w najpopularniejszych tego typu pozycjach, a na utworzeniu miejsca, gdzie drużyna wyrazi opinię na temat postępu prac nad kwestiami designowymi. Material Gallery skupia się bowiem na możliwości umieszczenia pliku graficznego, a następnie rozpoczęciu dyskusji pod nim, co może wpłynąć bezpośrednio na jego dalszy rozwój. Wersja mobilna posiada liczne usprawnienia w kwestii oznaczania współpracowników, wrzucania własnych propozycji w formie graficznej, a także przechwytywania przy pomocy kamery urządzenia interesujących nas treści.

Intra

Intra najlepsze aplikacje Android maj 2018

Intra to program służacy do testowania ogólnodostępnych adresów Data Source Name. Przy jego pomocy przełączymy się na te udostępniane przez firmy takie jak Cloudflare i Google, co pozwoli nam m.in. osiągnąć lepszą wydajność wewnątrz używanego przez nas łącza, a także zwiększyć poziom naszej prywatności w sieci. Program jest rozwiązaniem eksperymentalnym, pozwalającym sprawdzić przepustowość oraz informacje na temat używanych przez nas DSN-ów, co jest jego dużą zaletą oraz jego cechą unikatową ponad rozwiązania tego typu. Intra posiada minimalistyczny interfejs graficzny, który ułatwia nam pracę na każdy możliwym kroku.

Opera Touch

Opera Touch najlepsze aplikacje Android maj 2018

Opera Touch to najnowsza odsłona przeglądarki internetowej stworzonej przez firmę Opera, która to stanowi alternatywę dla domyślnego w większości urządzeń z Androidem Google Chrome. Dostosowana została ona swoim interfejsem graficznym do obsługi jednym palcem, co łącząc ze świetnie zorganizowanym mechanizmem synchronizacji między platformami pozwala nam na wygodną pracę, nawet w trakcie korporacyjnego biegu. Opera Touch wyzbywa się konieczności logowania się do konta, co rozwiązano skanem kodu QR wbudowanego w komputerową Operę, co automatycznie paruje smartfona lub tablet z naszym kontem. Przeglądarka, inaczej niż inne aplikacje tego typu, od samego początku powstała z myślą o jak najwydajniejszą i najpłynniejszą pracą przy mniej i bardziej wydajnych urządzeniach z systemem Android.

Neverthink

Neverthink najlepsze aplikacje Android maj 2018

Neverthink to program wyświetlający nam filmy wideo. Powstał z myślą o osobach, które lubują się w spożywaniu posiłków przy smartfonie, tablecie lub komputerze z systemem Chrome OS, dlatego też pozwala on nam na automatyczne odnajdywanie interesujących filmów, przy których milej spożyjemy przygotowane przez nas lub dla nas jedzenie. Neverthink posiada dobrze zaprojektowany interfejs, który wyróżnia kilka głównych kategorii, w zasięgu których odnajdywane będą mogące zaciekawić nas pozycje. Producent aplikacji nazywa ją telewizją internetową i jest w tym trochę prawdy, ponieważ całość działa na zasadzie losowości, a więc wybieramy kanał i słuchamy programu, który gra drugą rolę podczas naszego spożywania obiadu.

Phone Usage Monitor

Phone Usage Monitor najlepsze aplikacje Android maj 2018

Phone Usage Monitor to aplikacja do śledzenia naszej aktywności z używanym przez nas smartfonem. Przy jej pomocy sprawdzimy statystyki poszczególnych funkcji telefonu, a także sprawdzimy, ile czasu spędzamy z najczęściej używanymi przez nas aplikacjami. Przy pomocy licznych statystyk zbieranych przez aplikację, jesteśmy w stanie sprawdzić ilość uruchomień ekranu w ciągu dnia, a także wpływ poszczególnych aplikacji na żywotność baterii naszego smartfona lub tabletu. Aplikacje diagnostyczne, takie jak Phone Usage Monitor przydają się również do odnajdywania ewentualnych uszkodzeń urządzenia, dlatego warto zawsze mieć je pod ręką.

Siempo

Siempo najlepsze aplikacje Android maj 2018

Siempo to alternatywny program typu launcher do zmiany wyglądu ekranu systemu Android. Siempo powstał z myślą o utworzeniu minimalistycznego i podnoszącego produktywność interfejsu graficznego, którego płynne animacje oraz dobór kolorystyczny będą wpływały w sposób kojący na nasze nerwy. Program posiada dość widocznie oddzielony od siebie ekran szybkich akcji i listę aplikacji, a także dostępną z większości miejsc ekranu domowego wyszukiwarkę internetowo-systemową. Poza przejrzystością, Siempo oferuje zadowalający poziom zabezpieczenia danych użytkownika, co potęguje dobra integracja z systemem Android. Program znajduje się nadal w fazie testowej, więc aby wypróbować go, należy zainstalować go na smartfonie lub tablecie działającym co najmniej pod kontrolą Androida 5.0.

VPNHub

VPNhub najlepsze aplikacje Android maj 2018

VPNhub to program pozwalający na łączenie się z bezpieczną siecią VPN. Aplikacje tego typu oferują zwykle drogi, abonamentowy dostęp do swoich usług, gdzie VPNhub zdecydowanie się wyróżnia, udostępniając swoją pełną przepustowość za darmo. Rozwiązanie to pozwala nam w bezpieczny sposób surfować po siedzi, omijając tym samym cenzurę oraz ograniczenia serwowane przez rząd państwa oraz zbieranie o nas informacji przez korporacje typu Google, Facebooka lub Microsoftu. Całość działa na serwerach znajdujących się w USA, udostępniając nam pełną przepustowość swojego łącza bez żadnych limitów. Konfiguracja aplikacji należy do bajecznie prostych: wystarczy zainstalować VPNhub w pamięci naszego smart-urządzenia, a następnie uruchomić protokół – to wszystko.

Zobacz także: Snapchat – sztuczki i triki, które warto znać

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij