Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 jak iOS. Microsoft pozwoli archiwizować nieużywane aplikacje

Windows 10 otrzyma funkcję, którą dobrze znamy z iOS. Microsoft pozwoli usuwać nieużywane aplikacje i ma to odbywać się automatycznie. W ten sposób będzie można zyskać dodatkowe miejsce na powierzchni dysku. Pliki i dane nie będą jednak usuwane. W dowolnej chwili te aplikacje będzie można przywrócić.

Windows 10 otrzyma rozwiązanie, które jakiś czas wprowadziło do iOS Apple kilka lat temu. Dzięki nowej funkcji będą kasowane nieużywane aplikacje. System sprawdzi, które z programów nie uruchamia użytkownik okienek. Następnie je zarchiwizuje. W ten sposób będzie można odzyskać wolne miejsce, które zostanie zwolnione przez nieużytkowane oprogramowanie.

Nowa funkcja znajduje się w poglądowych kompilacjach systemu Windows 10 dostępnych dla członków niejawnego programu beta testów okienek. Zrzut ekranowy z tej sekcji widzicie poniżej. Co ciekawe, opcja domyślnie jest włączona, ale można ją dezaktywować. Nie trzeba jednak obawiać się o utratę danych czy plików użytkownika, które przechowują te aplikacje. Tak się nie stanie.

nieużywane aplikacje z Windows 10 Microsoft Store iOS

Windows 10 jak iOS i pozwoli odzyskać nieużywane aplikacje

Takie nieużywane aplikacje będzie można w dowolnej chwili przywrócić. Podobnie jest w systemie iOS i tak też ma to działać w Windows 10. Takie programy zostaną po prostu ponownie zainstalowane i odtworzone z dotychczasowymi danymi oraz plikami użytkownika. Funkcja będzie działać tylko z oprogramowaniem, które pochodzi ze sklepu Microsoft Store.

Przeczytaj także: 8 wskazówek dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij