iOS 11 pozwoli ci łatwo zwolnić miejsce w iPhonie i iPadzie

Dritone, 2017-09-13 17:38
0

iOS 11 już wkrótce zostanie udostępniony dla wszystkich użytkowników iPhone’ów oraz iPadów i z pewnością przypadnie do gustu tym z was, którzy mają urządzenia z małą pamięcią flash. Apple zaszyło w nowym systemie funkcję pozwalającą kasować nieużywane aplikacje, ale bez utraty dokumentów i danych. Jak to dokładnie działa?

iOS 11 beta 2 Apple Beta Software Program

iOS 11 to bardzo duża aktualizacja oprogramowania dla iUrządzeń marki Apple, która dla wszystkich użytkowników zostanie udostępniona już w najbliższy wtorek, czyli 19 września. Obecnie finalna wersja systemu została oddana w ręce testerów. W nowym systemie znajdziecie użyteczne funkcje, które pozwolą wam w prosty sposób zwolnić miejsce w iPhonie czy iPadzie. To nowy mechanizm, który odpowiada za kasowanie nieużywanych przez was aplikacji i będzie to odbywało się automatycznie.

Tak działa nowe zwalnianie miejsca w iOS 11

Zobaczmy, jak to dokładnie działa. Jeśli udacie się w iPhonie do sekcji Ustawienia, Ogólnie i następnie iPhone (pamięć), to znajdziecie zupełnie nowy wygląd z prezentacją zajętości pamięci. Tu zobaczycie na wykresie podział na aplikacje, zdjęcia, wiadomości itd. Wszystko przedstawione w bardzo czytelny sposób. Niżej znajduje się sekcja ZALECENIA, która to nas interesuje.

iOS 11 zawiera w zaleceniach opcję o nazwie Odinstaluj nieużywane. W ten sposób, za jednym zamachem, można pozbyć się tych aplikacji, które od dłuższego czasu nie były po prostu włączane. Funkcja poinformuje od razu o ilości zwolnionego w ten sposób miejsca. W tym przypadku usuwane będą jedynie same aplikacje. Ich dane czy dokumenty pozostaną nienaruszone. Nie musicie się o to martwić. Po przywróceniu programu wszystko będzie na swoim miejscu.

iOS 11 usuwanie aplikacji

iOS 11 pozwala także wyłączyć to ustawienie w dowolnej chwili. Zrobicie to jednak w innym miejscu. W tym celu trzeba udać się do Ustawienia oraz iTunes Store i App Store. Tam znajdziecie przełącznik o nazwie Odinstaluj nieużywane.

iOS 11 zwalnianie miejsca

iOS 11 pozwala także na ręczne usuwanie dowolnych aplikacji. Musicie tylko przewinąć ekran nieco wyżej, gdzie znajdziecie wykaz wszystkich aplikacji wraz z informacją o zajętości miejsca. Wybierając jedną z nich będziecie mogli uzyskać dodatkowe informacje, jak i usunąć dany program czy grę.

iOS 11 zwalnianie miejsca

Zobacz także: iOS 11 – zobacz pełny wykaz zmian

Poniżej obejrzysz możliwości nowej aplikacji Pliki

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Apple iOS · · · · · · · ·