Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze nowe aplikacje na Androida [sierpień 2018]

Sierpień za nami. Z tego powodu po raz kolejny wybraliśmy dla was najciekawsze aplikacje dla urządzeń z systemem Android, które opublikowano lub diametralnie zaktualizowano w sklepie Play. Wśród nich znajdziemy: Moment Pro Camera, Notes by Firefox czy Inware. A to dopiero początek, bo aplikacji jest więcej.

Najlepsze nowe aplikacje miesiąca, to seria, który pojawia na naszej stronie cyklicznie. Minął sierpień, dlatego po raz kolejny wybraliśmy dla was najciekawsze nowe aplikacje na urządzenia z systemem Android lub mocno zaktualizowane, które w ostatnich tygodniach pojawiły się w Sklepie Play. Wśród nich można odnaleźć m.in. Moment Pro Camera, Notes by Firefox czy Inware.

Power Shade

Power Shade

Power Shade to aplikacja służąca do modyfikacji panelu powiadomień w systemie Android. Narzędzie to wykorzystuje uprawnienia oprogramowania rozwijanego przez Google, zezwalając użytkownikowi na dowolną personalizację m.in. panelu szybkich ustawień. Przy pomocy Power Shade użytkownik może zmienić kolor panelu powiadomień, dodać nowe elementy interfejsu graficznego, a także zastosować mechanizm szybkich odpowiedzi na treści, które domyślnie nie zezwalają na interakcję z nimi.

Moment Pro Camera

Moment Pro Camera

Moment Pro Camera reprezentuje aplikacje fotograficzne dla użytkowników telefonów z systemem Android. Ta płatna pozycja pozwala na manualne tworzenie fotografii. Dostępne opcje konfiguracyjne pozwalają na ręczne wybranie czułości matrycy, ekspozycji, czasu naświetlania czy balansu bieli. Program posiada minimalistyczny interfejs, który domyślnie wyświetla m.in. poziomice, dzięki którym tworzenie dobrze skadrowanych fotografii jest dużo prostsze.

Navbar Weather

Navbar Weather

Navbar Weather to narzędzie dla miłośników personalizacji systemu Android. Pozwala ono na dodanie informacji pogodowych w formie tła dla belki wirtualnych przycisków w dolnej krawędzi wyświetlacza. Aplikacja posiada liczne opcje personalizacji, dzięki czemu bez większych problemów dostosujemy ją do własnych potrzeb. Co ważne, program do swojego działania wymaga jedynie uprawnień dostarczanych przez system, dzięki czemu zbędne jest modyfikowanie oprogramowania w celu wyświetlenia pogody w panelu nawigacyjnym.

GRUBL

GRUBL

GRUBL to galeria teł dla systemu Android. Aplikacje tego typu dostarczają najczęściej obfite zbiory tematycznie posegregowanych pozycji, które dedykowane są ekranom najpopularniejszych urządzeń z systemem rozwijanym przez Google. Opisywany program oferuje znacznie więcej, będąc kolekcją trójwymiarowych żywych tapet, które reagują na poruszanie smartfonem i tabletem, na których są użytkowane. GRUBL został dodatkowo zoptymalizowany do pracy z ekranami Amoled, dzięki czemu czerń prezentowana w proponowanych tłach prezentuje się lepiej, niż ma to miejsce w przypadku wyświetlaczy np. IPS.

Edge Screen S9

Edge Screen S9

Edge Screen S9 to aplikacja wnosząca do systemu Android rozwiązanie znane ze smartfonów produkowanych przez Samsunga. Kopiuje ona funkcję nazwaną przez południowokoreański koncern Edge Screenem, pozwalając użytkownikowi na korzystanie z szybkich skrótów do kontaktów, aplikacji oraz ustawień systemu operacyjnego. Omawiana aplikacja ma liczne możliwości personalizacji, wśród których odnaleźć można np. zmianę tła wysuwanego panelu.

Here AR City Model

Here AR City Model

Here AR City Model to aplikacja dla Androida dostarczona przez twórców map i nawigacji Here. Nowy program jest demem technologicznym opartym na rozszerzonej rzeczywistości, pokazujący sposób funkcjonowania nowoczesnego miasta, w którym poruszać się będą autonomiczne samochody. Pozycja ma za zadanie zobrazować sposób, w jaki firma zbiera informacje od pojazdów, aby ulepszać swoje produkty. Here AR City Model pozwala na konfigurację dostępnej przestrzeni, dzięki czemu użytkownik może przełączać się między różnymi widokami lub warunkami atmosferycznymi w wirtualnej miejscowości.

Notes by Firefox

Notes by Firefox

Notes by Firefox to pozycja stworzona przez Fundację Mozilli. Służy ona do tworzenia szybkich notatek oraz list to-do które synchronizują się z przeglądarką Firefox dla komputerów Mac oraz PC. Aplikacje tego typu najczęściej wykorzystują pamięć urządzenia lub przestrzeń chmurową i podobnie wygląda w tym wypadku. Zaletą ponad konkurencyjnymi rozwiązaniami jest wykorzystanie przez Fundację Mozilli zaawansowanego szyfrowania, które powoduje, że transfer notatek pomiędzy urządzeniami z systemem Android oraz komputerami Mac i PC jest bezpieczne.

AutoPick

AutoPick

AutoPick to aplikacja typu OCR dla platformy Google Android. Jej głównym celem jest skanowanie tekstu ze zdjęć, a następnie przetwarzanie go na edytowalny ciąg znaków, który można wykorzystać w notatkach czy programach biurowych. AutoPick został dostosowany do pracy ze smartfonami i tabletami i posiada prosty, intuicyjny graficzny interfejs użytkownika, z którym poradzą sobie mniej zaawansowani użytkownicy. Aplikacje tego typu pozwalają np. niewidomym odczytywać napisy, a także przetwarzać treści w obcym języku, aby następnie przetłumaczyć je np. na polski.

Inware

Inware

Inware to specjalistyczne narzędzie dla systemu Android. Pozwala ono na wyświetlenie specjalistycznych informacji na temat urządzenia, na którym jest zainstalowane. Aplikacja stworzona została z myślą o osobach zajmujących się diagnostyką sprzętu, a także jego recenzjami, ponieważ odnajdziemy w niej informacje takie, jak rozdzielczość wyświetlacza, listę użytych podzespołów czy dokładne detale dotyczące zainstalowanego na nim oprogramowania. Inware dostępny jest za darmo.

Navigation Gestures

Navigation Gestures

Navigation Gestures to narzędzie dla mobilnego systemu operacyjnego Android. Służy ono do zmiany wyglądu graficznego interfejsu użytkownika, a także sposobu nawigacji po pulpicie. Aplikacje tego typu najczęściej inspirują się innym oprogramowaniem i podobnie wygląda to w tym przypadku. Navigation Gestures pozwala korzystać na Androidzie 5.0 i nowszym z mechanizmów zaprezentowanych w systemie Google przy okazji premiery Androida 9.0 Pie. Narzędzie to daje użytkownikowi m.in. możliwość wyłączenia paska nawigacyjnego z wirtualnymi przyciskami.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne z sierpnia

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij