Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google z nowymi, ciekawymi testami w trybie nawigacji

Mapy Google ciągle przechodzą wiele mniejszych i większych zmian. Jedną z nich jest możliwość korzystania z nawigacji, kiedy wyszukujemy innej trasy w naszej aplikacji. Taka nowość jest już właśnie testowana w najnowszej wersji, ale mają do niej dostęp jedynie nieliczni. Nie wiadomo, czy zostanie ona dodana w Google Maps na stałe.

Mapy Google najprawdopodobniej czeka kolejna aktualizacja. Do tej pory była ona testowana na małej liczbie urządzeń. Teraz jednak coraz więcej użytkowników donosi o nowych, ciekawych zmianach. Są nimi opcje powodujące, że w trakcie nawigowania nas do miejsca docelowego możemy bez problemu korzystać z innych sekcji aplikacji.

Jeden z użytkowników Android Police podzielił się zrzutami ekranu, na których widać jak działa ta funkcja. Na pierwszym zrzucie da się zobaczyć ikonę spaceru na pasku powiadomień, która wskazuje, że nawigacja jest włączona. Mimo to użytkownik może otworzyć sekcję Eksploracja i wprowadzić kolejne wyszukiwanie. Nowy niebieski pasek u góry aplikacji ma napis świadczący o aktualnej podróży. Pokazuje, ile czasu pozostało do osiągnięcia miejsca docelowego.

mapy google

Mapy Google z nowym paskiem w trakcie pokazywania trasy

Dotknięcie paska otwiera wskazówki nawigacyjne. Jak twierdzi Android Police, użytkownik potwierdził, że jest w stanie korzystać z aplikacji Mapy, gdy nawigacja jest w trakcie pokazywania drogi. Można przy tym wyszukać miejsca lub nową trasę, a jednocześnie zachować wskazówki do aktualnej trasy, która jest w toku.

Mapy Google z taką opcją są dostępne dla niewielu użytkowników. Wygląda na to, że zmiany są wprowadzane po stronie serwerów firmy. Oznacza to, że nie można ich uruchomić nawet aktualnym plikiem APK. Modyfikacja jest jednak bardzo ciekawa, więc bardzo możliwe, że już niedługo firma z Mountain View wprowadzi nowości na stałe.

Zobacz również: Najlepsze gry mobilne z sierpnia

Źródło: Android Police

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij