Udostępnij
Tweetnij

Chrome na iOS z mini Google Maps. Są też inne zmiany i nowości

Chrome na iOS dostaje ciekawe nowości. Wśród nich jest coś, co możemy nazwać sobie z powodzeniem mini Google Maps. Zapowiedziane zmiany w przeglądarce internetowej Chrome dla urządzeń z iOS obejmują także tłumaczenia stron, łatwe tworzenie kalendarzy eventowych czy możliwość wyszukiwania z użyciem kamery.

Chrome na iOS nie oferuje tylu funkcji, co w przypadku przeglądarki internetowej na urządzenia z Androidem. Pod tym względem nieco odstaje. Tymczasem zapowiedziano cztery ciekawe nowości oraz zmiany w aplikacji dla telefonów. Wśród nich jest coś, co możemy sobie nazwać jako mini Google Maps. Co to takiego?

Chrome na iOS mini Google Maps zmiany nowości

Wspomniane mini Google Maps z przeglądarki internetowej Chrome na iOS pozwala na automatyczne wykrywanie adresów umieszczonych na stronach. W celu ich sprawdzenia nie trzeba uruchamiać map. Stosowny podgląd można uzyskać bezpośrednio w aplikacji do przeglądania www, co jest możliwe po naciśnięciu adresu i przytrzymaniu go palcem.

Chrome na iOS mini Google Maps zmiany nowości

Nowości z Chrome na iOS to nie tylko mini Google Maps

Chrome na iOS doczekał się także trzech innych nowości. Wśród nich jest szybkie tworzenie zdarzeń w Kalendarzu Google bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Następnie mamy lepsze tłumaczenie stron internetowych oraz wykrywanie języków. Na koniec warto wspomnieć o integracji z Lens i szukania z użyciem kamery.

Chrome na iOS mini Google Maps zmiany nowości

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij