Udostępnij
Tweetnij

Google aktualizuje aplikacje pod składane smartfony i tablety

Google dokłada starań, aby jego aplikacje były lepiej przystosowane pod kątem większych ekranów. Dlatego firma optymalizuje je pod kątem urządzeń, którymi są składane smartfony oraz tablety. Dotyczy to Google Slides czy Dysku z pakietu Workspace. Zobaczmy sobie, co nowego wprowadzono w tym oprogramowaniu.

Google ogłosiło na oficjalnym blogu pakietu Workspace aktualizacje obejmujące wybrane aplikacje firmy. Te zostały lepiej przystosowane pod kątem większych wyświetlaczy, które mają składane smartfony czy tablety. Co uległo zmianie? Rzućmy sobie okiem na wprowadzone udoskonalenia.

Google aplikacje składane smartfony tablety

W Google Slides na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android wprowadzono możliwość przeciągania oraz upuszczania zawartości do innych aplikacji. Dotyczy to tekstu czy takich elementów jak obrazów. Następnie mamy udoskonalenia dla tej samej funkcji, ale w oprogramowaniu Dysk. Zostanie ona wzbogacona w nowe usprawnienia.

Lepsze aplikacje Google na składane smartfony i tablety już są

Google wprowadziło wyżej wymienione usprawnienia do własnych aplikacji w ciągu ostatniego tygodnia. Powinny one już być dostępne dla wszystkich użytkowników pakietu Workspace. Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym udoskonaleniu. Tym jest pełne wsparcie dla myszy w oprogramowaniu Dokumenty.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij