Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play z nową funkcją. Google wprowadza ciekawą nowość

Sklep Play dostaje ciekawą nowość. Google wprowadza nową funkcję, którą zapowiedziano kilka miesięcy temu. To archiwizacja aplikacji, co pozwala na zachowanie danych na urządzeniu w momencie, gdy dane oprogramowanie zostanie odinstalowane. Nowa funkcja Sklepu Play pojawia się w aktualizacji z numerkiem 33.4.

Sklep Play otrzymuje nową funkcję. Google po raz pierwszy zaprezentowało taką nowość w marcu tego roku. Wtedy pokazano koncepcyjne archiwizowanie aplikacji. Teraz rozpoczęto wdrażanie tego rozwiązania w platformie. Pojawia się ono wraz z ostatnią aktualizacją oprogramowania, którą oznaczono numerkiem 33.4.

Sklep Play Google archiwizacja aplikacji

Archiwizowanie aplikacji, które Google dodało do Sklepu Play jest funkcją, która będzie bardzo użyteczna w przypadku odinstalowania programów czy gier. Nowość sprawi, że ich dane pozostaną lokalnie w pamięci urządzenia. Tak więc ponowna instalacja pozwoli na uruchomienie oprogramowania z ostatnim zachowanym stanem.

Nowa funkcja Sklepu Play wdrażana przez Google

Ja już wspomnieliśmy taka funkcjonalność pojawia się w aktualizacji platformy z numerkiem 33.4. Jeśli otworzycie Sklep Play i jeszcze jej nie widzicie, to oznacza, że będziecie musieli jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość, ale wkrótce powinna się pojawić. Archiwizacja aplikacji wyświetla także dokładny rozmiar danych, które zostaną zapisane w pamięci telefonu czy tabletu w przypadku skorzystania z takiej funkcji.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij