Udostępnij
Tweetnij

Nowy Microsoft Office z designem z Windows 11 dostępny. Także na Windows 10

Nowy Microsoft Office inspirowany Windows 11 został zapowiedziany już latem tego roku. Teraz aplikacje są udostępniane. Co ważne również dla użytkowników komputerów z Windows 10. W tym przypadku nowy Microsoft Office nie zaoferuje jednak wszystkich efektów wizualnych.

Gigant z Redmond zapowiedział dużą aktualizację pakietu Microsoft Office latem tego roku. Wtedy ujawniono, że aplikacje otrzymają inspiracje związane z designem z systemu Windows 11. Teraz firma rozpoczęła szerzej udostępniać nowe oprogramowanie. Także w ręce użytkowników poprzednich okienek, czyli Windows 10.

nowy Microsoft Office design Windows 11 Windows 10 aplikacje

Nowy Microsoft Office ma aplikacje z bardziej przejrzystym wyglądem oraz lżejszym akcentem kolorystycznym. Następnie mamy automatyczne dopasowanie do motywu wybranego w Windows 11 czy 10. To jednak można zmienić. Zmiany obejmują programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Outlook. Ten ostatni wymaga jednak aktywacji nowego wyglądu w pozostałych składnikach.

nowy Microsoft Office design Windows 11 Windows 10 aplikacje
nowy Microsoft Office design Windows 11 Windows 10 aplikacje

Nowy Microsoft Office inspirowany Windows 11 w Windows 10 bez efektu Mica

Niedawno wspominaliśmy wam, że firma testuje w Wordzie efekt Mica dla tła. Zobaczą go tylko użytkownicy Windows 11 i w Windows 10 go nie uświadczymy, co warto mieć na uwadze. Nowy Office jest już udostępniany użytkownikom subskrypcji Microsoft 365 oraz wieczystej wersji z numerkiem 2021. Z informacji ujawnionych przez producenta wynika, że powinien być dostępny dla połowy z nich.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij