Udostępnij
Tweetnij

Windows 11 ma efekt Mica. Microsoft dodaje go w kolejnych aplikacjach, w tym Office

Windows 11 dostał sporo nowości i wśród nich jest efekt Mica. Microsoft wprowadził go już do części programów. Teraz dowiadujemy się, że dostają go kolejne aplikacje. Wśród nich jest Word z pakietu biurowego Office. Zobaczmy, co dodaje Mica z Windows 11 w oprogramowaniu.

Windows 11 to nowe okienka firmy Microsoft, które wprowadziły także zmiany wizualne obejmujące interfejs użytkownika. Wśród nich są zaokrąglone narożniki, które dostały wybrane aplikacje. Jest też efekt Mica i ten jest teraz rozszerzany o kolejne oprogramowanie. W tym pakiet biurowy Office.

Mica to efekt, który dodaje przezroczystości. Nie ma jednak tak dużych wymagań, które stawiał Acrylic z języka projektowania Fluent Design. W Windows 11 wspiera go już część aplikacji. Teraz dostrzeżono go także w programie Word z pakietu Microsoft Office. W tym przypadku zdecydowano się na wprowadzenie funkcji w ramach tła. Widać to na poniższym zrzucie ekranowym.

efekt Mica z Windows 11 co to jest aplikacje Microsoft Office

Efekt Mica z Windows 11 pewnie we wszystkich aplikacjach Microsoft Office

Microsoft wraz z Windows 11 zapowiedział także duże zmiany, które mają objąć właśnie Office. Ten zostanie przystosowany pod kątem designu do nowych okienek. Zapewne efekt Mica znajdzie się nie tylko w programie Word, ale także w pozostałych składnikach popularnego pakietu biurowego. To tylko kwestia czasu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij