Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 96 z dark mode dla stron. Są też inne nowości

Chrome 96 to najnowsze wydanie przeglądarki Google. Wprowadza ono pewne nowości i wśród nich jest dark mode dla stron internetowych. Następnie mamy udoskonalenia obejmujące aplikacje PWA na desktopach. Zobaczmy, co jeszcze nowego znajdziemy w Google Chrome 96.

Google Chrome 96 doczekał się finalnej wersji i ta została udostępniona po miesiącu od premiery wydania z numerkiem 95. Co nowego tu znajdziemy? Nowości nie zabrakło i na szczególną uwagę zasługuje dodanie trybu dark mode dla poszczególnych stron internetowych. Na razie jest to jednak funkcja eksperymentalna.

Google dodało w nowym wydaniu przeglądarki flagę o nazwie chrome://flags/#darken-websites-checkbox-in-themes-setting. Jej włączenie sprawia, że w menu pojawia się nowa opcja dark mode. Zaznaczenie pola wymusi ciemny motyw na poszczególnych stronach internetowych. Niestety w przypadku części witryn może to powodować błędy w wyświetlaniu zawartości, co warto mieć na uwadze.

Nowości z Google Chrome 96 to nie tylko dark mode dla stron

Google Chrome 96 wprowadza tez inne nowości. Tu na pewno warto wspomnieć o udoskonaleniach, które obejmują obsługę aplikacji PWA na desktopach. Następnie mamy poprawki z zakresu pamięci podręcznej, co powinno polepszyć nawigowanie poprzez przechodzenie do przodu lub wstecz. Na uwagę zasługuje też dodanie na nowej karcie możliwości włączenia wspomnieć ze Zdjęć.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Signal

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij