Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 95 dostępny. Wśród nowości Material You z Androida 12

Google Chrome 95 to nowa aktualizacja popularnej przeglądarki internetowej. Wprowadza ona pewne nowości. Wśród nich są zmiany oparte na Material You, które udostępniono użytkownikom telefonów z systemem Android 12. Zobaczmy, co jeszcze nowego znajdziemy w Google Chrome 95 na Androida.

Google Chrome 95 doczekał się finalnego wydania. Nastąpiło to po kilku tygodniach etapu beta testów. Najważniejsze nowości i zmiany obejmują Material You, który udostępniono dla wszystkich użytkowników urządzeń pracujących już pod kontrolą systemu Android 12. Zobaczmy, co jeszcze nowego znajdziemy w popularnej aplikacji.

Google Chrome 95 – co nowego / wykaz nowości i zmiany

Przeglądarka internetowa Google Chrome 95 wprowadza nie tylko zmiany oparte na języku projektowania Material You. Widać je na poniższych zrzutach ekranowych. Można dostrzec dynamiczne kolory i nie tylko. Nowości w rzeczywistości jest więcej.

Google Chrome 95 nowości co nowego Material You zmiany Android 12

Google Chrome 95 wprowadza potwierdzenie bezpłatnych płatności dokonywanych z poziomu przeglądarki internetowej. To nowe rozszerzenie dla platformy WebAuthn. Następnie mamy obsługę EyeDropper API, ale ta nowość została wprowadzona do desktopowej wersji. To narzędzie do zakrapiania kolorami, które znamy z programów graficznych. Są też zmiany obejmujące aplikacje PWA, co ma im nadać bardziej natywny charakter. Mogą one teraz działać w roli programów do obsługi adresów URL.

Google Chrome 95 nowości co nowego Material You zmiany Android 12
Google Chrome 95 nowości co nowego Material You zmiany Android 12

Google w przeglądarce Chrome 95 dodał też opcję grupowania kart, co należy włączyć flagą o nazwie #tab-groups-save. Wprowadzono również wsparcie dla przewijanych zrzutów ekranowych. Ta opcja wymaga do działania urządzenia z systemem Android 12. Przy okazji pozbyto się z kodu pozostałości powiązanych z obsługą protokołu ftp.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij