Udostępnij
Tweetnij

Apple nigdy nie wypuściło iMessage na Androida, choć brało to pod uwagę

iMessage na Androida nigdy nie trafiło. Apple mogło jednak kilka lat temu udostępnić własną platformę poza iPhone’y. Tak się nie stało i pozostała na iOS.

iMessage na Androida to platforma, która nigdy nie doczekała się dostępności. Co jednak ciekawe, Apple brało pod uwagę taką ewentualność. Wiadomości z iOS mogły być dostępne nie tylko na iPhone’ach. Rąbka tajemnicy w tej sprawie ujawnia nam dokumentacja w sprawie, która toczy się pomiędzy firmą a Epic Games.

Apple rozważało udostępnienie iMessage na Androida w 2013 roku. Wtedy był plan, aby można było zapewnić spójną komunikację pomiędzy iPhone’ami a telefonami z zielonym robotem. Myślał o tym Eddy Cue. Jednak była pewna osoba, która się temu sprzeciwiała. Miała ku temu zresztą dobry powód.

Apple nie wypuściło iMessage na Androida poza iPhone’y z powodu pieniędzy

Craig Federighi, który jest starszym wiceprezesem Apple w dziale inżynierii oprogramowania, był przeciwny temu pomysłowi. Tłumaczono to wtedy w taki sposób, że rodzice mogliby kupować dzieciom tańsze telefony z platformą Google zamiast iPhone’ów. To by oznaczało duże straty finansowe. Uważał więc, że udostępnienie usługi poza ekosystem nie przyniesie korzyści i będzie miało efekt wręcz przeciwny.

Dziś Apple ma inne podejście. Część jego aplikacji jest dostępnych na inne urządzenia, jak chociażby Muzyka czy TV. Czy jednak doczekamy się na Androidzie także iMessage? To wydaje się być raczej wątpliwe. Nawet w obecnych czasach.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij