Udostępnij
Tweetnij

YouTube dla urządzeń Chromecast dostanie interfejs z Android TV. Google prowadzi testy

YouTube na urządzeniach Chromecast nie zmieniał się od lat. Tymczasem Google planuje odświeżyć interfejs. Będzie on inspirowany tym dla Android TV.

YouTube dostępny jest na różne sprzęty i Google cały czas go rozwija. Jednak w przypadku urządzeń Chromecast interfejs aplikacji pozostawał praktycznie niezmieniony przez lata. Wygląda na to, że wkrótce się to zmieni. Ten nowy będzie przypominać to, co znamy z telewizorów z platformą Android TV.

Google prowadzi testy nowego YouTube’a. Zmiany są spore i zaczynają się od pilota zdalnego sterowania, który pojawia się w aplikacji mobilnej. Sam odtwarzacz na dodatkowym ekranie, do którego podłączony jest Chromecast, umożliwia użytkownikom zmianę rozdzielczości, podpisów oraz napisów. Co ciekawe, są nawet statystyki dla nerdów.

aplikacja YouTube Chromecast interfejs Android TV Google testy

Nowy YouTube na urządzeniach Chromecast z interfejsem z Android TV u nielicznych

Zmiany te widzi niewielu użytkowników YouTube’a, którzy korzystają z urządzeń Chromecast. Na razie Google prowadzi zawężony program pilotażowy. Z czasem ten interfejs powinien zostać wprowadzany na stałe u wszystkich. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie miałoby to nastąpić. W finalnej wersji może też różnić się od tego, co widać powyżej.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij