Udostępnij
Tweetnij

Chrome i dolny pasek. Google rozstaje się z projektem Duet

Google Chrome i dolny pasek to coś, nad czym gigant z Mountain View pracował od kilku lat. Powstawało to pod różnymi nazwami, jak Duet, a wcześniej Duplex i Chrome Home. Wygląda jednak na to, że Google całkowicie pogrzebało ten pomysł zmian, zanim wprowadzono je do stabilnej wersji popularnej aplikacji.

Google Chrome to przeglądarka, która mogła dostać dolny pasek. Wiemy, że prace nad takimi zmianami w aplikacji na Androida zaczęto przygotowywać cztery lata temu. Pewnie wcześniej, ale wtedy je dostrzeżono. Projekt przygotowywany był po różnymi nazwami i ostatnią był Duet, ale wygląda na, że nie doczekamy się jego finału.

Dolny pasek i inne modyfikacje interfejsu w przeglądarce najpierw powstawał pod nazwą Chrome Home, a potem Duplex. Ostatecznie Google zmieniło nazwę projektu na Duet. Modyfikacje w interfejsie można było aktywować specjalnymi flagami, które służą do uruchamiania eksperymentalnych funkcji. W ostatniej becie przeglądarki wprowadzono zmiany zwiastujące koniec prac nad tym rozwiązaniem.

Google Chrome Home Duplex Duet dolny pasek
zrzuty ekranowe: Android Police

Dolny pasek w Google Chrome, czyli Duet odchodzi do lamusa

W ostatniej becie przeglądarki z numerkiem 84 nie da się już włączyć zmian związanych z Duet. Dolny pasek jest już nieaktywny i w opisie można znaleźć informacje o tym, że opcje te wkrótce całkowicie znikną. Tak więc wygląda na to, że Google Chrome zmian tych nie otrzyma nigdy. Z czym trzeba się pogodzić.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij