Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome z „Media Feeds”. Strony będą dawać rekomendacje wideo

Google Chrome dostanie nową funkcję o nazwie Media Feeds. W ten sposób strony internetowe będą mogły dawać rekomendacje wideo. Dlatego wcześniej popularna przeglądarka internetowa dostała kontroli do sterowania multimediami. Na razie taka nowość dla Google Chrome znajduje się na etapie rozwojowym.

Google Chrome jakiś czas temu otrzymał specjalne kontrolki do sterowania multimediami. Teraz dowiadujemy się, że ta funkcjonalność zostanie rozszerzona. Ma to być możliwe poprzez rekomendacje wideo, które będą mogły być dawane przez strony internetowe. Nowe rozwiązanie nazywa się Media Feeds.

Plany związane z funkcją Media Feeds dla Google Chrome dostrzeżono w jednym z commitów Chromium. W opisie rozwiązania czytamy, że jej włączenie sprawi, że strony internetowe będą mogły dawać rekomendacje wideo. Po warunkiem, że obsługują taką możliwość. Wygląda więc na, że te zgodne będą mogły tworzyć strumienie z gotowymi materiałami filmowymi, które następnie będą proponowane użytkownikom. Coś w style tego, co znamy z YouTube’a czy Netfliksa. Firma dostarczy oczywiście odpowiednie API dla stron.

Google Chrome Media Feeds strony rekomendacje wideo

Media Feeds z Google Chrome początkowo obejmie tylko rekomendacje wideo

Na obecnym etapie prac funkcja Media Feeds będzie dedykowana tylko rekomendacjom filmów. Google Chrome będzie więc mógł wyświetlać w ten sposób wideo, ale muzykę czy podcasty już nie. Choć to może z czasem ulec zmianie. Rozwiązanie zostało już wprowadzone do przeglądarki we wczesnopoglądowej wersji Canary i można je aktywować poprzez flagę chrome://flags#enable-media-feeds. Możliwe to jest na wszystkich platformach, gdzie dostępna jest aplikacja, ale na razie z wyłączeniem Androida.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij