Udostępnij
Tweetnij

Chrome dostanie dark mode dla wyników wyszukiwarki Google

Chrome na Androida dostanie nową funkcję. Wiąże się ona z wyszukiwarką Google i obejmuje dark mode, czyli ciemny motyw. Wyniki wyszukiwania w Google w końcu dostaną przystosowane pod kątem ciemnego wyglądu. Na razie takiej opcji jeszcze nie ma, ale informacji na ten temat doszukano się w kodzie Chromium.

Chrome już od miesięcy ma dark mode, który na urządzeniach z systemem Android obejmuje niemal wszystkie elementy aplikacji. Jeśli jednak szukacie w przeglądarce różnych rzeczy w Google, to doskonale wiecie, że wyniki wyszukiwania wyświetlane są w jasnym odcieniu, co psuje cały efekt. To jednak wkrótce ulegnie zmianie.

W Chromium doszukano się informacji o nowej fladze nazwanej Show the dark SRP for Chrome Android. Z dołączonego do niej opisu wynika, że jej aktywacja sprawi, że przeglądarka mająca aktywny ciemny motyw sprawi, że w taki sam sposób będą wyświetlane wyniki wyszukiwania z Google. Jak to może wyglądać, to możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranowym po prawej stronie.

Google Chrome wyszukiwarka dark mode wyniki wyszukiwania

Google Chrome jeszcze bez dark mode w wynikach wyszukiwania

Tutaj warto zauważyć, że taka opcja nie została jeszcze udostępniona. Obecnie znajduje się na etapie opracowywania. Nie wiemy, kiedy Chrome ją otrzyma. Możemy jednak się domyślać, że Google będzie ją chciało wprowadzić w całkiem niedługim czasie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij