Udostępnij
Tweetnij

Komenda Hej Google w Asystencie dostaje opcję czułości

Asystent Google w końcu dostaje opcję czułość na komendę Hej Google w aplikacji Home. W ten sposób można dostosowywać funkcję pod kątem każdego z posiadanych urządzeń. Dostrzeżono ją już jakiś czas temu. Teraz jest ona wdrażana na większą skalę u wszystkich użytkowników. Pełny rollout może chwilę potrwać.

Asystent Google cały czas jest udoskonalany i wiemy, że miał dostać funkcję pozwalającą zmieniać czułość nasłuchiwania komendy Hej Google. Zauważono to już w lutym, a sama zapowiedź miała miejsce jeszcze wcześniej. Gigant z Mountain View zapowiedział we wrześniu, że zostanie dodana opcja regulowania czułości na słowa aktywujące. Teraz dostrzeżono ją w aplikacji Home.

Na poniższych zrzutach ekranowych z aplikacji Home widać, że zmiana czułości pojawia się w ustawieniach każdego urządzenia. To oznacza, że funkcję reguluje się niezależnie od innych sprzętów. Każdy można dostosować do Asystenta w trakcie nasłuchiwania Hej Google w zależności od konkretnych preferencji. Niestety, do wyboru są tylko dwie opcje i są to mniejsza lub większa czułość.

Asystent Google Home czułość na komendę Hej Google

Asystent Google z opcją czułość dla Hej Google jeszcze nie u wszystkich

Pewne źródła informują, że Asystent Google dostaje taką opcję już w ramach szerszego udostępniania. Jednak funkcja czułość w aplikacji Home nie jest jeszcze widoczna u wszystkich. Nawet gdy mają aktualne wydanie oprogramowania. Zapewne dochodzi tutaj dodatkowy czynnik, który jest aktywacja funkcji po stronie serwerów firmy.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij