Udostępnij
Tweetnij

W klawiaturze Gboard zniknął przycisk z logo Google

Google Search ma swój specjalny przycisk, który znajduje się w klawiaturze Gboard. Co jednak ciekawe, na urządzeniach z systemem Android w ostatnim czasie zniknął. Wygląda na to, że wdarł się jakiś błąd. Zmiany pojawiły się kilka godzin temu. Co ciekawe, u wybranych osób logo Google pojawia się na klawiszu spacji.

Klawiatura Gboard ma specjalny przycisk do Google Search, który daje prosty dostęp do wyszukiwarki. Znajduje się on normalnie w lewym górnym narożniku klawiatury. Co jednak ciekawe, u części użytkowników systemu Android zniknął. Prawdopodobnie wystąpił jakiś błąd, który objawia się na dwa różne sposoby.

Pierwszy błąd to taki, gdzie przycisk Google Search w ogóle nie jest dostępny. Nie ma go wcale na miejscu i pokazuje się tam ikonka ze strzałką, która daje dostęp do dodatkowych funkcji. U części użytkowników klawiatury Gboard wygląda to jeszcze inaczej. Logo G pojawia się u nich na klawiszu spacji. Problemy te zaczęły występować kilka godzin temu.

klawiatura Google Search Gboard Android przycisk wyszukiwarki

Błąd z Google Search w klawiaturze Gboard na Androida także w kanale beta

Błąd ten nie dotyczy wyłącznie stabilnej wersji klawiatury Gboard z numerkiem 9+. Występuje również w kanale beta (tam obecnie znajdują się wydania z numerem 9.2), gdzie przycisk Google Search także wyparował. Zapewne firma dopuściła się jakiejś pomyłki. Kontrolka z logo G zapewne wkrótce powróci na swoje miejsce.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij