Udostępnij
Tweetnij

Samsung planuje uśmiercić aplikację do sterowania starszymi telewizorami

Smart View to aplikacja firmy Samsung, która pozwala kontrolować starsze telewizory Smart TV. Niestety, Koreańczycy planują ją uśmiercić i ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Jesienią oprogramowanie pozostanie bez wsparcia. Smart View zostanie w pełni zastąpione przez nowszą platformę o nazwie SmartThings.

Smart View nie jest najnowszą aplikacją, ale z jej użyciem ciągle można kontrolować starsze telewizory Smart TV marki Samsung. Okazuje się jednak, że wkrótce taka możliwość zniknie, bo w planach jest całkowite zastąpienie oprogramowania przez nowsze SmartThings, które ciągle jest rozwijane. Starsze rozwiązanie trafi do lamusa. Nastąpi to już jesienią.

Smart View zostanie pozbawione wsparcia jesienią tego roku. Samsung planuje je zakończyć w dniu 5 października. Dotyczy to zarówno aplikacji mobilnej na urządzenia z systemami Android, jak i OS. Oczywiście, pozostanie przesiadka na SmartThings. Niestety, takie rozwiązanie nie będzie dostępne dla wszystkich.

aplikacja Samsung Smart View sterowanie starsze telewizory koniec wsparcia

Starsze telewizory Samsung z kontrolą tylko poprzez Smart View

SmartThings ma wszystkie funkcje wbudowane w Smart View i wiele więcej. Problem jest taki, że starsze telewizory nie są w nowej aplikacji obsługiwane. Dlatego Samsung pozbawi ich właścicieli możliwości zdalnej kontroli z telefonu, co trzeba mieć na uwadze. Cóż, decyzja zapadła i pewnie zmianie nie ulegnie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij