Udostępnij
Tweetnij

Google Play z ciemnym motywem także na starszych Androidach

Google Play ma już dark mode, czyli ciemny motyw. Teraz jednak dodano specjalny przełącznik. To oznacza, że z funkcji można korzystać na starszych urządzeniach. Także tych, które mają system Android 5.0 Lollipop. Powinno to działać na sprzętach od 2014 roku. Wcześniej Sklep Play wymagał do tego Androida 9 lub 10.

Google Play wspiera dark mode od jakiegoś czasu. Niedawno ciemny motyw w tej aplikacji zaczął dostawać specjalny przełącznik. Umożliwiał on włączanie takiego trybu niezależnie od wyboru na telefonie. Dziś poinformowano, że funkcja trafia na wszystkie urządzenia, choć nie do końca tak jest. Powinna jednak działać na tych smartfonach czy tabletach, które mają system Android 5.0 Lollipop lub nowszy.

Sklep Google Play dark mode jak zmienić ciemny motyw przełącznik Android 5.0 Lollipop

Ogłoszenie związane z dark mode dla Google Play widzicie poniżej. Funkcję można aktywować na telefonie lub tablecie, udając się do ustawień. Tam znajdziecie trzy opcje. Jest nią motyw systemowy lub ciemny albo jasny. W zależności od osobistych preferencji użytkownika.

Dark mode w Google Play na telefonach z systemem Android 5.0 Lollipop, ale nie starszym

Jak już wspomnieliśmy, Google mówi o wszystkich smartfonach mających dostęp do Sklepu Play. Tak w rzeczywistości ma to wymagać systemu Android 5.0 Lollipop i nowszego. Jeśli jednak macie coś z Jelly Bean lub starszym OS-em, to możecie się upewnić, jak to wygląda na przestarzałym oprogramowaniu. Funkcja w postaci przełącznika jest już wdrażana, ale też pewnie nie jest jeszcze ogólnodostępna. Tutaj ponownie możecie udać się do ustawień i zobaczyć, czy pojawiła się sekcja dotycząca wyboru motywu. Cieszy jednak, że tryb został wprowadzony również na sprzęty, które po prostu nowszych wersji Androida już nigdy nie ujrzą.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij