Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp w końcu wprowadza ciemny motyw dla wszystkich

WhatsApp to kolejna aplikacja, która dostała dark mode, czyli ciemny motyw. Komunikator wspiera funkcję zarówno w iOS, jak i na telefonach z systemem Android. Jeśli zastawiacie się, jak włączyć dark mode w WhatsApp, to jest to proste. W iOS i Androidzie 10 jest to zależne od motywu wybranego na smartfonie.

WhatsApp to kolejna aplikacja firmy Facebook, która doczekała się wsparcia dla mode. Ciemny motyw został udostępniony zarówno użytkownikom urządzeń z platformą Android, jak i iOS. Zdecydowano się na kolory zbliżone do tych systemowych, co sprawia, że wygląda to całkiem dobrze. Zobaczmy więc, jak to można włączyć.

Jak włączyć dark mode w WhatsApp na telefonach z iOS i Androidem

Jeśli macie urządzenie z systemem iOS (13 lub nowszym) lub Androidem 10, to nie musicie robić nic. Po prostu tutaj dark mode aktywuje się w WhatsApp samoistnie, jeśli zdecydowaliście się na wybór ciemnego motywu na telefonie. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku Androida Pie i to może dotyczyć większości użytkowników z racji popularności tej wersji. Jeśli macie smartfona z tym oprogramowaniem, to w ustawieniach aplikacji należy udać się do sekcji Czaty i tam znaleźć motyw, który można zmienić.

Facebook długo kazał nam czekać na dark mode w aplikacji WhatsApp. Prawda jest taka, że prace nad nim trwały już od wielu miesięcy. Potem zaczął on pojawiać się w becie komunikatora. Teraz w końcu zdecydowano się na udostępnienie trybu ciemnego dla wszystkich użytkowników. Niestety, nie można z niego korzystać na starszych wersjach iOS i Androida względem tych wymienionych w artykule.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij