Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp na Androida w końcu z dark mode. Na razie w wersji poglądowej

WhatsApp beta na urządzenia z systemem Android w końcu dostał dark mode. Ciemny motyw pojawia się w aplikacji z numerkiem 2.20.13. Na funkcję Facebook kazał nam czekać naprawdę dużo czasu. Jednak najnowsza wersja beta WhatsApp pozwala już to wypróbować. Zobaczmy więc, jak włączyć dark mode w aplikacji.

WhatsApp beta na Androida otrzymuje dark mode. Facebook na ciemny motyw w tej aplikacji kazał nam czekać naprawdę długo. W końcu jednak taka nowość się pojawia i można ją już wypróbować w testowym wydaniu komunikatora. Warto dodać, że implementacja tej funkcji przebiegała już od ponad roku. Jak to można włączyć?

Jak włączyć dark mode w WhatsApp beta na Androida

Chcąc korzystać z dark mode w komunikatorze WhatsApp musicie mieć najnowszą wersję beta aplikacji na urządzenia z systemem Android. Oznaczona ona jest numerkiem 2.20.13. W starszych wydaniach ciemny motyw nie jest obsługiwany. Następnie należy udać się do sekcji Ustawienia i Czaty. Tam znajdzie się nowa opcja o nazwie Motyw. Do wyboru są trzy opcje. Można wymusić dark mode na stałe lub dostosować działanie w zależności od wyboru systemowego trybu. Wtedy aplikacja będzie dostosowywać się pod niego.

WhatsApp dark mode ciemny motyw jak włączyć Android beta

WhatsApp na razie pozwala wypróbować dark mode tylko w poglądowej wersji komunikatora. Jednak w niedługim czasie Facebook zapewne wprowadzi taką funkcję do stabilnego wydania aplikacji. Na razie nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie to nastąpi. Jednak możemy się domyślać, że w ciągu kilku najbliższych tygodni. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij