Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google i wrażliwość na słowa kluczowe. Wiemy, jak ma to działać

Asystent Google z czasem ma zapewnić wrażliwość na słowa kluczowe. Wiążą one się z poleceniem Hey Google i taka nowość została zapowiedziana już we wrześniu. W najnowszej becie aplikacji z numerkiem 10.93 mamy okazję zobaczyć, jak to ma działać. Pojawiły się nowe wzmianki w kodzie związane z Asystentem.

Asystent Google wkrótce dostanie nowe funkcje. Ujawniono je w trakcie targów CES 2020 w Las Vegas. Wcześniej, bo we wrześniu, zapowiedziano inną nowość i jest to wrażliwość na słowa kluczowe. Powiązane to jest z komendą Hey Google. Wzmianki w kodzie ostatniej bety aplikacji z numerkiem 10.93, którą przesłano do Sklepu Play, ujawniają czego się spodziewać. Rzućmy sobie na to okiem.

Tak Asystent Google ma zapewnić wrażliwość na słowa kluczowe

Z informacji przekazanych we wrześniu wynika, że firma chce, aby Asystent Google miał mniej niezamierzonych aktywacji. Dotyczy to też zwiększenia szybkości reakcji na komendy z Hey. Wzmianki w becie aplikacji mówią, że zmiany będzie mogła wprowadzić tylko osoba mająca konto podstawowe. Jednak takie modyfikacje obejmą pozostałe urządzenia, z których korzystają także inni, jak na przykład inteligentne głośniki. Domyślnym będzie bieżący poziom. Jednak pojawią się dwie dodatkowe opcje – zwiększenia i zmniejszenia wrażliwości.

Asystent Google wrażliwość na słowa kluczowe Hey Google

Wiemy też, że wrażliwość na słowa kluczowe nie będzie początkowo działać na wszystkich urządzeniach i w każdym języku. Nie wiadomo więc, jak będzie wyglądała kwestia w Polsce. Domyślamy się jednak, że obejmie telefony, na których jest Asystent Google. Jeśli do tej pory funkcja była u was rzeczywiście nadwrażliwa, to nowe ustawienia powinny być pomocne. Nie wiadomo jednak ciągle, kiedy się pojawią.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij