Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google dostanie nowe funkcje (CES 2020)

Asystent Google cały czas jest rozwijany i w tym roku dostanie nowe funkcje. Zapowiedziano jest w trakcie targów CES 2020 w Las Vegas. Wśród nowości pojawi się tryb czytania czy planowanie działań. Jeśli macie inteligentne ekrany, to tam Asystent Google również zaoferuje nowe opcje. W planach są karteczki i szybkie wybieranie.

Asystent Google ma już 500 mln aktywnych użytkowników w skali miesiąca. W trakcie targów CES 2020, które odbywają się w Las Vegas, firma zapowiedziała nowe funkcje. Będą one udostępniane później w tym roku. Konkretnych terminów nie podano. Wiemy jednak, co ma się pojawić.

Takie nowe funkcje dostanie Asystent Google w 2020 roku

Pierwszą nowością jest tryb czytania. Asystent Google pozwoli aktywować funkcję poleceniem „czytaj to”. Rozwiązanie będzie dostępne w 42 różnych językach i obecnie znajduje się w fazie testów. W ten sposób będą odczytywane fragmenty artykułów czy aktualności. Technologia bazuje na zamianie tekstu na mowę.

Następnie mamy planowanie działań. To otwiera sporo możliwości z zakresu automatyzacji. Asystent Google umożliwi szerokie wykorzystanie takiej funkcji. Przykładem może być ustawienie ekspresu do kawy na uruchomienie o konkretnej porze dnia. W rzeczywistości opcji będzie dużo więcej. Ponadto firma zapowiada kolejne integracje, które będą dotyczyły różnych urządzeń.

Asystent Google nowe funkcje CES 2020 inteligentne ekrany szybkie wybieranie karteczki tryb czytania planowanie działań

Jeśli macie inteligentne ekrany, to tutaj Asystent Google otrzyma dwie nowe funkcje. Pierwszą są karteczki. Będzie je można tworzyć z użyciem komend głosowych i po chwili pojawią się na wyświetlaczu. Nowością będzie także szybkie wybieranie osób z listy kontaktów domowych. Cóż, nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na udostępnienie nowych opcji i wtedy będzie można z nich korzystać.

Asystent Google nowe funkcje CES 2020 inteligentne ekrany szybkie wybieranie karteczki tryb czytania planowanie działań

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij