Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google popsuty na zegarkach z Wear OS

Asystent Google dostępny jest także na smartwatche z systemem Wear OS. Jeśli jednak korzystacie z aplikacji Google beta, to wiedzcie, że występują problemy. Po prostu Asystent Google po aktualizacji do wersji z numerkiem 10.92.8 odmawia posłuszeństwa. Na zegarkach nie chce się uruchomić.

Asystent Google na smartwatche z Wear OS dostępny jest od jakiegoś czasu. Jeśli jednak użytkujecie aplikację Google beta, to po jej najnowszej aktualizacji napotkacie problemy. Zaczęły one występować stosunkowano niedawno. Cyfrowy pomocnik nie chce się po prostu uruchomić.

Wadliwa okazała się być aktualizacja Google beta do wydania z numerkiem 10.92.8. To po jej instalacji Asystent sprawia problemy i nie chce się w ogóle uruchomić. Nie można tego zrobić poprzez wciśnięcie i przytrzymania przycisku zasilania. Co prawda, sama wibracja się pojawia, ale nie skutkuje to uruchomieniem funkcji. To samo dotyczy dedykowanej komendy Hej Google czy próby otwarcia z poziomu tarczy.

Problemy, które sprawia Asystent Google w Wear OS uniemożliwiają dostęp do części funkcji

Opisane błędy powodują, że nie można głosowo wysyłać wiadomości czy ustawiać timery. Jednak pogoda czy przypomnienia działają prawidłowo. Domyślamy się, że Google przygląda się tym problemom i będzie starał się zaradzić. Nastąpi to wraz z kolejną aktualizacją aplikacji beta.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij