Udostępnij
Tweetnij

Messenger Desktop Beta dla Windows 10 już bez OSMeta. Facebook stawia na Electron

Messenger Desktop beta dla Windows 10 daje dostęp do nowych funkcji, które znajdują się na etapie testów. Niedługo Facebook wprowadzi je do komunikatora na stałe. W Microsoft Store pojawiła się aktualizacja. Zrezygnowano z OSMeta. Nowy Messenger Desktop bazuje już w całości na Electron, co przybliża go do mobilnych aplikacji.

Messenger Desktop beta dla Windows 10 daje już dostęp do nowych funkcji, które mamy już na smartfonach. W tym przeprojektowanego interfejsu użytkownika czy dark mode. Na komputerach w stabilnej edycji komunikatora jeszcze ich nie ma. To jednak wkrótce się zmieni i teraz Facebook udostępnił ważne uaktualnienie dla poglądowej edycji, gdzie OSmeta zastąpiono przez Electron.

Electron to platforma, na której bazuje mobilna wersja komunikatora Messenger. Rezygnacja z OSMeta sprawiła, że paczkę instalacyjną dla Windows 10 udało się odchudzić ponad dwukrotnie. Facebook zredukował jej rozmiar z 200 MB do zaledwie 94 MB. Aktualizacja wprowadza również mnóstwo poprawek błędów.

Nowy Messenger Desktop beta dla Windows 10 Facebook aplikacje OSmeta Electron

Nowy Messenger Desktop dla Windows 10 już blisko

Ciągle nie wiemy, kiedy Facebook planuje udostępnić aplikację Messenger Desktop opartą na Electron dla wszystkich użytkowników Windows 10. Powinno to jednak nastąpić w niedługim czasie. Prace prowadzone w wersji beta pokazują nam, że debiut nowości w stabilnym komunikatorze może już być blisko.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij