Udostępnij
Tweetnij

Android Auto 4.8 sugeruje, że powrócą informacje pogodowe

Nowe Android Auto nie wyświetla informacji o aktualnej pogodzie na głównym ekranie. Wygląda jednak na to, że Google pracuje nad przywróceniem takiej funkcji. Sugeruje to kod źródłowy Android Auto 4.8. W nim znaleziono wzmianki o tym, że informacje pogodowe będzie można wyświetlać na pasku statusu.

Nowe Android Auto zostało już udostępnione. Jak jednak dobrze wiemy, informacje pogodowe zniknęły. Oczywiście, można poprosić Asystenta Google, aby sprawdził aktualne warunki. Jednak prawda jest taka, że powinny one być wyświetlane na ekranie w każdej chwili. Po to, aby kierowca w razie potrzeby mógł sobie je szybko sprawdzić.

Kod źródłowy Android Auto 4.8 sugeruje jednak, że informacje pogodowe powrócą. Tam znaleziono linie w kodzie, które zwiastują pojawienie się w ustawieniach funkcji, którą widzicie na poniższym zrzucie ekranowym. Serwis źródłowy wyjaśnia, że właśnie taka opcja pojawi się, gdy zmiany zostaną już wprowadzone.

nowe Android Auto 4.8 informacje pogodowe pogoda na pasku

Android Auto 4.8 zwiastuje, że informacje pogodowe pojawia się na pasku statusu

Dokładniejsze przeszukanie kodu ujawnia, że wspomniane informacje o pogodzie będzie można znaleźć na pasku statusu ekranu. Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy nowa opcja pojawi się w aplikacji. Pewnie w niedługim czasie. Warto dodać, że Google udostępniło także nową aplikację Android Auto for phone screens. Można ją pobierać na urządzenia z Androidem 10.

Przeczytaj także: Sklep Play dostaje nowe, praktyczne opcje w ustawieniach

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij