Udostępnij
Tweetnij

Android Auto for phone screens dostępne w Google Play

Android Auto for Phone Screens to nowa aplikacja, która jest już dostępna do pobrania w Google Play. Zapowiedziano ją już wcześniej i teraz użytkownicy telefonów mogą ją instalować. Nowa aplikacja pozwala na uruchamianie funkcji bezpośrednio na ekranie telefonu z Androidem 10 bez zgodnego systemu dla auta.

Android Auto for phone screens zapowiedziano już kilka tygodni temu. Teraz aplikacja w końcu trafiła do Google Play. Przygotowano ją z myślą o użytkownikach systemu Android 10, który to przecież ma wbudowaną funkcję Android Auto. Tak, ale wymaga ona zgodnego systemu i u części użytkowników zniknęła ikonka pozwalająca włączyć funkcję bezpośrednio na smartfonie. Teraz to ponownie działa.

Google wyjaśnia, że nowej aplikacji nie ma po co instalować, gdy ma się telefon z Androidem 10 oraz auto z systemem opartym na Android Auto. Tu wystarczy podłączyć smartfona i z funkcji można korzystać bez żadnych problemów. Jeśli jednak chcecie uruchamiać taką funkcjonalność tylko na telefonie, to bez nowej aplikacji może się nie obejść.

Nowe Android Auto for Phone Screens aplikacja w Google Play jak pobrać

Android Auto for phone screens już jest, a co z nowym trybem jazdy Asystenta

Aplikację Android Auto for phone screens pobierzecie sobie w razie potrzebny pod umieszczonym niżej przyciskiem. Jednak cały czas czekamy na nowy tryb jazdy Asystenta, który został zapowiedziany w maju. Jak dobrze wiemy, funkcja nie doczekała się jeszcze debiutu. Wiemy, że jest ciągle w trakcie opracowywania, bo sugerują to linie, które pojawiają się w kodzie źródłowym aplikacji. Jednak nowego terminu dostępności Google cały czas nie podało. Cóż, nie pozostaje nic, jak tylko czekać.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij